خاوازی: برای عرضه بی واسطه محصولات کشاورزی روستابازار ایجاد می شود خبرنگاران

به گزارش وبلاگ ساعتچی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: احداث روستابازار و بارانداز های محصولات پروتئینی از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در جهت حذف واسطه ها و فروش مستقیم محصولات کشاورزی توسط تولیدکنندگان است.

خاوازی: برای عرضه بی واسطه محصولات کشاورزی روستابازار ایجاد می شود خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ساعتچی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در حال حاضر در بخش کشاورزی اجرا شده، ایجاد بازارچه های روستابازار است که کشاورزان به صورت مستقیم کالا های خود را در این روستابازار ها عرضه می کنند.

وی اضافه کرد: نمونه ای از روستابازار در مشهد راه اندازی شد و امیدواریم این روستابازار در تهران هم تأسیس شود.

خاوازی شرح داد: ایجاد بارانداز های بزرگ در سطح شهر تهران از اهداف دیگر وزارت جهاد کشاورزی است تا تولیدکنندگان محصولات پروتئینی بتوانند محصولات خود را در این بارانداز ها عرضه کنند.

وی اضافه کرد: دو بارانداز بزرگ در شرق و جنوب شرقی تهران در دست احداث است و تدارک لازم برای ایجاد یک بارانداز در غرب تهران هم دیده شده است که طی تفاهم نامه ای با شهرداری تهران اجرایی خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: امروز هم از شهردار تهران خواستیم تا غرفه هایی را در میادین میوه و تره بار به کشاورزان اختصاص دهند تا بتوانند کالا های خود را در این غرفه ها عرضه کنند.

وی اضافه کرد: میادین میوه و تره بار امتحان خود را در کالا هایی که ارز 4200 تومانی دریافت می کنند مانند مرغ و تخم مرغ، پس داده اند و بعضاً قیمت این میادین کمتر از قیمت مصوبه سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر، روزانه 180 تا 200 تن مرغ در اختیار سازمان میادین قرار می گیرد و اگر ظرفیت میادین بیشتر شود این رقم افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خاوازی: برای عرضه بی واسطه محصولات کشاورزی روستابازار ایجاد می شود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی: برای عرضه بی واسطه محصولات کشاورزی روستابازار ایجاد می شود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید