پنتاگون: خلبان های افغانستان آموزش کافی دریافت نمی نمایند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا گفت که نیروهای خارجی خلبان های افغان برای عملیات های هوایی آموزش کافی دریافت نمی نمایند.

پنتاگون: خلبان های افغانستان آموزش کافی دریافت نمی نمایند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ساعتچی، سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا درگزارشی خاطرنشان کرد که نیروهای هوایی افغان که مورد آموزش مشاوران آمریکایی و ناتو قرار دارند قادر به هماهنگی برای انجام بارریزی هوایی نیستند.

به گزارش استارز اند استرایپس، این در حالی است که نیروهای افغان باید تا ژانویه سال جاری باید قادر می بودند تا عملیات بارریزی هوایی را انجام دهند.

بارریزی هوایی یکی از حیاتی ترین راه های تامین تدارکات یگان های افغان در مناطقی است که فرودگاه و محل فرود بالگرد وجود ندارد.

این گزارش می افزاید، باوجودی که بارریزی هوایی در برنامه آموزشی قرار داشته اما مشاوران ناتو تصمیم گرفتند تا نیروهای افغان را در این زمینه آموزش ندهند.

فرماندهی هوایی ماموریت حمایت قاطع که مسئولیت آموزش نیروی هوایی افغانستان را دارد نیز به دلیل نداشتن یک برنامه آموزشی دقیق برای افسران ارتباط هوایی که به برنامه ریزی های هوایی یاری می نمایند، مورد انتقاد نهاده شد.

سربازرس ویژه پنتاگون همچنین هشدار داد که افسران هماهنگی هوایی آموزش های لازم را برای اجتناب از هدف قرار دادن نیروهای خودی و تلفات غیرنظامیان ندیده اند.

بر اساس گزارش تازه سازمان ملل، نیروهای حامی دولت بیش از مخالفان مسلح دولت مسئول کشتار غیرنظامیان هستند که بیشتر تلفات نیز در نتیجه حملات هوایی بود.

گزارش سازمان ملل همچنین نشان می دهد که نیروی هوایی آمریکا مسئول 83 درصد از تلفات غیرنظامیان افغان است و مسئولیت 7 درصد دیگر تلفات به عهده نیروی هوایی افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پنتاگون: خلبان های افغانستان آموزش کافی دریافت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: خلبان های افغانستان آموزش کافی دریافت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید