پلمب بنای 400 ساله میبد با دستور دادستان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مسئول واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اطلاع داد: خانه امامی شهر میبد متعلق به دوره صفویه و با 400 سال قدمت، به دلیل ساخت و ساز بتنی در آن با دستور دادستان پلمب شد.

پلمب بنای 400 ساله میبد با دستور دادستان

منیژه جعفری از پلمب یک بنای تاریخی 400 ساله به دلیل مرمت غیراصولی و ناهمگون اطلاع داد و گفت: مالک خانه، در این بنای ارزشمند با استفاده از بتن اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز نموده بود در حالی که بر اساس قوانین و مقررات میراث فرهنگی هر گونه دخل و تصرف در بناهی ثبت شده در فهرست آثار ملی، بدون هماهنگی و اخذ مجوز از میراث فرهنگی تخلف محسوب می گردد.

بر اساس قوانین میراث فرهنگی هر گونه دخل و تصرف و مداخله در بناهای ثبتی و بافت تاریخی باید با هماهنگی و اخذ مجوز از میراث فرهنگی و با مصالح سنتی و همگون با بافت تاریخی صورت گیرد.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی یزد، مسول حقوقی این اداره کل با قدردانی از مسوولان و مقامات قضایی شهرستان میبد در برخورد قاطع با تخلفات انجام شده در محدوده بافت تاریخی، توضیح داد: حفاظت از آثار تاریخی پاسداشت هویت تاریخی مردم یک شهر است و احترام به ضوابط حاکم بر آن، -وظیفه ای همگانی است.

منبع: دنیای سفر

به "پلمب بنای 400 ساله میبد با دستور دادستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب بنای 400 ساله میبد با دستور دادستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید