موضوع شیرهای آلوده مانند کیک های آلوده در پی زمین زدن صنعت غذایی کشور است

به گزارش وبلاگ ساعتچی، وزیر بهداشت با بیان اینکه شیر و لبنیات فراوری شده در کشور هیچ گونه مسئله ای ندارد، گفت: میزان آفلاتوکسین موجود در شیرهای فراوریی کارخانه های ما بسیار کمتر از حد مجاز معین شده برای آن است و به هیچ عنوان مسئله ای برای مصرف کنندگانش ایجاد نخواهد کرد.

موضوع شیرهای آلوده مانند کیک های آلوده در پی زمین زدن صنعت غذایی کشور است

به گزارش وبلاگ ساعتچی، دکتر سعید نمکی در حاشیه سفر خود به استان کاشان در جمع وبلاگ ساعتچی، درخصوص حواشی پیش آمده مبنی بر ادعای وجود سم آفلاتوکسین در شیر و لبنیات در کشور گفت: موضوع شیرهای آلوده نیز مانند کیک های آلوده به قرص در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در شرایطی که در جنگ مالی قرار داریم رخ داده است.

وی با انتقاد از عملکرد صداوسیما در ساخت و ترویج این شایعه، اظهار کرد: شخصی کج فهم با مطرح کردن حرفی بی ربط در صداوسیما باعث شد تا همکاران ما در وزارت بهداشت کوشش زیادی برای پیگیری این موضوع و اطلاع رسانی صحیح به مردم داشته باشند. مردم باید بدانند سم آفلاتوکسین موجود در شیر و لبنیات بسیار کمتر از حد مجازی است که برای آن تعریف شده و به همین ترتیب با مصرف شیر هیچ ضرری به بدن وارد نمی گردد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: برای این که نشان دهیم شیرهای فراوریی در کارخانه جات معتبر ما هیچگونه مسئله ای ندارند شخصا در جلسه هیئت دولت همراه سایر وزیران یک لیوان شیر نوشیدم تا این اطمینان خاطر را به مردم بدهم که با خیال راحت شیر مصرف نمایند.

وی در انتها عرصه فراوری شیر و لبنیات در کشور را بسیار قوی دانست و توضیح داد: در عرصه فراوری شیر و لبنیات نه تنها در منطقه خودمان از پیش تازان هستیم و صادرات شیر انجام می دهیم؛ بلکه بسیاری از کشور های اروپایی نیز خواهان شیر و لبنیات کارخانه های ایرانی هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موضوع شیرهای آلوده مانند کیک های آلوده در پی زمین زدن صنعت غذایی کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع شیرهای آلوده مانند کیک های آلوده در پی زمین زدن صنعت غذایی کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید