عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، رئیس کمیسیون امور بین الملل شورای فدرال روسیه بیان نمود، استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه خطراتی را برای حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشت زنی های سوریه و روسیه در منطقه ایجاد می کند.

عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری نووستی روسیه، کنستانتین کوساچوف، رئیس کمیسیون امور بین الملل شورای فدرال روسیه گفت: علاوه بر مشکل قانونی، خطرات دیگری وجود دارد؛ به ویژه خطرات وقوع حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشتی های سوریه و روسیه در این منطقه که به شکل قانونی برخلاف حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی مستقر هستند.

وی شرح داد: حملات نظامی به نمایندگان مقامات قانونی در اراضی قانونی شان به مثابه تجاوز آشکار خواهد بود و اگر تلفاتی رخ بدهد یا تنش تشدید شود، همه این مسائل بر عهده نظامیان آمریکایی که خود را مدافعان نفت می نامند و هیچ کاری چه از لحاظ سیاسی و یا حقوقی در آنجا ندارند که انجام دهند، قرار خواهد داشت.

این مسؤول روس شرح داد: آنچه آمریکا در سوریه انجام می دهد، نفاق و دورویی آشکار است، به ویژه در پی اتهاماتی که آمریکا مبنی بر اشغالگری به کشورهای دیگر از جمله روسیه وارد می کند. در این راستا باید به مجازات و بازخواست لازم برای حضور نظامی غیرقانونی در خاک یک کشور دیگر اشاره کرد.

کوساچوف گفت: صحبت در مورد یک منطقه بسیار گسترده ای است که کردهای سوریه آن را تحت کنترل دارند و این منطقه ای است که از دیرالزور تا حسکه امتداد می یابد و 20 درصد از اراضی سوریه را تشکیل می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید