عاقبت شوم مرد اختلاس گر

به گزارش وبلاگ ساعتچی، روزی که پول روی پول می گذاشتم و کیف می کردم حتی یک بار هم به ذهنم خطور نکرد که همین پول های حرام بلای زندگی ام خواهد شد. در واقع آن قدر مست ثروت بودم که خدا را هم فراموش کردم.

عاقبت شوم مرد اختلاس گر

به گزارش، این ها بخشی از اظهارات مرد 54 ساله ای است که به اتهام اختلاس و کلاهبرداری توسط نیرو های زبده تجسس کلانتری آبکوه مشهد دستگیر شد این مرد که با چشمانی اشکبار به حلقه های فلزی پابندهایش خیره شده بود آه بلندی کشید و در حالی که گویی تلنگر عجیبی روح و روانش را به هم ریخته است درباره سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: در خانواده ای کم بضاعت به جهان آمدم به طوری که پدرم با سختی و مسائل زیادی دست و پنجه نرم می کرد، ولی به هر طریقی بود با زحمتکشی و آبرومندی مخارج زندگی و تحصیل مرا می پرداخت من هم با همه وجودم درس می خواندم تا این که در یکی از رشته های مدیریتی دانش آموخته شدم و تحصیلاتم را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم.

در همین روز ها با د ختری دبیرستانی ازدواج کردم و در یک شرکت دولتی استخدام شدم از همان آغاز زندگی مشترک کمر همت را بستم تا با سعی و کوشش بیشتر رفاه و آسایش را برای خانواده ام فراهم کنم چرا که خودم با شرایط سختی تحصیل کردم و دوست داشتم همه امکانات رفاهی را برای خانواده ام تهیه کنم. حتی همسرم را که ترک تحصیل نموده بود به ادامه تحصیل تشویق کردم تا دیپلم گرفت.

خلاصه پست و مقامم هر از گاهی ارتقا می یافت و درآمدم بیشتر می شد به طوری که دیگر احتیاج اقتصادی نداشتم، اما از سوی دیگر همسرم غرور عجیبی داشت و می خواست در میان فامیل و اطرافیانم یک سرو گردن از دیگران بالاتر باشد. چشم و هم چشمی هایش روز به روز افزایش می یافت و دچار مدپرستی شده بود. روزی خودروی شاسی بلند خارجی تقاضا می کرد و روز دیگر خانه ای مجلل باید می خریدم. من هم آن قدر درگیر مادیات شده بودم که به همان اندازه خدا را فراموش کردم.

دخترانم نیز مانند برگ کدو پول خرج می کردند و به ظاهر خودشان می رسیدند در واقع به جای کلمه زیبای پدر مرا عابر بانک می دیدند. روزگارم به همین ترتیب سپری می شد تا این که روزی یکی از روسای اداره پیشنهاد کاری غیرقانونی را داد که پول زیادی در آن نهفته بود. ابتدا قبول نکردم، اما بعد از آن که خانه و زندگی رئیسم را دیدم تازه فهمیدم که هنوز از خیلی ها عقب هستم. وسوسه این پول که به یک امضای من بستگی داشت مانند خوره به جانم افتاده بود با خودم می گفتم اتابک درست می گوید چرا من مانند خیلی از مسئولان دیگر در رفاه نباشم! وقتی موضوع را با همسرم در میان گذاشتم برق از چشمانش پرید و با خوشحالی تشویقم کرد که آن کار غیرقانونی را انجام بدهم دیگر همه زندگی ام از مال حرام انباشته شده بود. همسرم می گفت: چرا من نباید مانند همسر اتابک به سفر های خارجی بروم و آن گونه زندگی نکنم! این بود که آغاز به امضا های خلاف قانون کردم پول روی پول و سند روی سند می گذاشتم و خانواده ام هر آن چه را اراده می کردند به دست می آوردند با هدایت اتابک همه اموال و دارایی هایم را به نام همسرم ثبت کردم تا مورد سوء ظن قرار نگیرم، اما مهر و محبت و صمیمیت از خانه ما رفته بود روزی از کلانتری تماس دریافتد که دخترم آناهیتا را به اتهام ولگردی و مصرف حشیش در پارک دستگیر نموده اند.

جهان روی سرم چرخید و زندگی ام در جهت سراشیبی و سقوط نهاده شد. مدتی بعد یکی از کارکنان بازرسی اداره به آنالیز اسناد و پرونده ها پرداخت و این گونه ماجرای امضا های جعلی و غیرقانونی من لو رفت. خیلی زود نیرو های کلانتری سراغم آمدند و درحالی که هنوز باورم نمی شد مال حرام عاقبتی ندارد حلقه های قانون بر دستانم گره خورد. سه روز بعد وقتی دیدم کسی از خانواده ام پیگیر امور قضایی من نیست با همسرم تماس گرفتم، اما او در میان بهت و ناباوری من گفت دیگر تماس نگیر و ما را به دردسر نینداز! تو چیزی نداری! من هم با وکیل برای دریافت طلاق مشورت نموده ام! آن جا بود که قلبم شکست و تازه فهمیدم این همه دزدی و اختلاس و نان حرام چنین بلایی را به سرم آورده است. شایان ذکر است با دستور سرگرد محمدی (رئیس کلانتری شفای آبکوه) آنالیز های بیشتر در این پرونده توسط نیرو های ویژه تجسس ادامه دارد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع:خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عاقبت شوم مرد اختلاس گر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاقبت شوم مرد اختلاس گر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید