خبرنگاران شکست تجاوز 6 ساله به یمن، بایدن نماینده ویژه معرفی کرد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا با پذیرش شکست سیاست های تجاوزکارانه سعودی برای حمله به یمن، تیموثی لندرکینگ را به عنوان نماینده ویژه در امور یمن معرفی کرد.

خبرنگاران شکست تجاوز 6 ساله به یمن، بایدن نماینده ویژه معرفی کرد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، جو بایدن که روز پنج شنبه به وزارت خارجه آمریکا رفته بود تا اولویت های سیاست خارجی خود را برشمرد، در موضوع خاورمیانه، اولویت را به یمن داد و گفت: ما همچنین در حال تقویت دیپلماسی خود برای انتها دادن به جنگ در یمن هستیم، جنگی که فاجعه ای انسانی و استراتژیک ایجاد نموده است.

بایدن اضافه نمود: من از تیم خاورمیانه ای خود خواسته ام که حمایت ما را از ابتکار عمل ملل متحد برای اعمال آتش بس، گشودن چالش های بشردوستانه و بازگرداندن گفت وگوهایی صلح که مدت طولانی راکد شده بود، تضمین کند.

وی ادامه داد: امروز صبح، وزیر بلینکن، تیم لندرکینگ، یک افسر سیاست خارجی حرفه ای را به عنوان نماینده ویژه ما در درگیری های یمن منصوب کرد و من از او برای انجام این کار قدردانی می کنم. تیم دارای تجربه طولانی در منطقه است و برای به حرکت درآوردن راهکار دیپلماتیک با نماینده سازمان ملل و همه طرف های درگیر کار نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: او کوشش سازمان امداد آمریکا برای اطمینان از دستیابی یاری های بشردوستانه به مردم یمن که رنج غیرقابل تحملی دارند، دیپلماسی را تقویت می نماید.

بایدن توضیح داد: این جنگ باید انتها یابد و برای تاکید تعهد ما، در حال انتها دادن به همه پشتیبانی آمریکا برای عملیات تهاجمی در جنگ در یمن از جمله تسلیحات مربوطه هستیم.

وی در عین حال مدعی شد: همزمان عربستان سعودی با حملات موشکی، پهپادی و تهدیدهای دیگر نیروهای تامین شده ایران روبرو است. ما به حمایت و یاری به عربستان سعودی در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود و مردم آن ادامه خواهیم داد.

آمریکا پس از 6 سال حمایت از ائتلاف به سرکردگی سعودی، یاری های نظامی و اطلاعاتی را به حملات این ائتلاف علیه انصارالله یمن متوقف می نماید. جنگ یمن تا به امروز 110 هزار قربانی بر جای گذاشته است که بخش بزرگی از آنها بچه ها و غیرنظامیان این کشور بوده اند.

سعودی ها در طول این مدت هرگونه ابتکار سیاسی را پس زده اند و در سایه حمایت های دولت ترامپ تصور می کردند می توانند به اهداف ضد مردمی خود در یمن دست یابند.

بایدن به وضوح روشن کرد که آنکه باید بساط تجاوز را جمع کند، سعودی و به اصلاح ائتلاف آن است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شکست تجاوز 6 ساله به یمن، بایدن نماینده ویژه معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شکست تجاوز 6 ساله به یمن، بایدن نماینده ویژه معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید