کوشش برای بهبود اقتصاد هنر

به گزارش وبلاگ ساعتچی، تهران (پانا) - وزیر فرهنگ در ملاقات با هنرمندان تجسمی با بیان اینکه ظرفیت های قابل توجهی در حوزه اقتصاد هنر وجود دارد، می گوید ایران جزو کشورهای مطرح و دارای صندلی بالا در فراوری آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم باید به این رتبه برسد و کوشش بر این است که بازارهای جهانی به دست آورده شوند.

کوشش برای بهبود اقتصاد هنر

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در دیداری صمیمانه با هنرمندان تجسمی که در تالار وحدت برگزار گردید، ضمن قدردانی از هنرمندانی که دغدغه ها و مسائل حرفه خود را بیان می نمایند، گفت: بنده در درجه اول معلم دانشگاه هستم و همواره کوشش نموده ام گوش شنوا داشته و در عین حال گفت وگو کنم و پاسخ بدهم و فضای صمیمانه را در همه فعالیت های خود ایجاد کنم.

وی یادآور شد: امشب دغدغه های هنرمندان را شنیدم و برخی سوء تفاهم های به وجود آمده، موجب احساس نگرانی نزد ایشان شده است. به اسم فردی که حدود 23 سال در حوزه های مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار نموده ام، معتقدم عمده اظهارات عزیزان کاملا دقیق بود. با برخی از دوستانی که امشب صحبت کردند پیش از این در شورای هنر به اسم نماینده صدا و سیما از نزدیک جلسه داشتم و با موضوعات مطرح شده بیگانه نیستم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید نمود: گفت و گو با اصحاب فرهنگ و هنر و شنیدن دغدغه های آن ها ادامه خواهد داشت، در اولین انتصاب های خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آقای شالویی را که در گذشته مدیرکلی هنرهای تجسمی را در سابقه خود دارند، به اسم مدیرکل حوزه وزارتی و امین خود انتخاب کردم و هدف من از این انتخاب تجربه ایشان در حوزه های متنوع فرهنگ از جمله هنرهای تجسمی بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کوشش برای بهبود اقتصاد هنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای بهبود اقتصاد هنر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید