ایرانسل 15 ساله شد ، هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، 29 مهر 1400، پانزده سال از راه اندازی ایرانسل می گذرد. به همین مناسبت، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، به مشترکان خود بستۀ ویژۀ دو گیگابایتی هدیه داده است.

ایرانسل 15 ساله شد ، هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، بنابر اعلام روابط عمومی ایرانسل، در سال های پایانی دهه 1370 و ابتدای دهه 1380 هجری شمسی، میزان تقاضا برای خدمات تلفن همراه، به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد و کمبود زیرساخت های لازم، باعث شد تا برای ثبت نام سیم کارت تلفن همراه، صف های طولانی تشکیل شود. متقاضیان خرید سیم کارت، مجبور بودند تا علاوه بر انتظار طولانی، هزینه های زیادی را نیز برای دریافت سیم کارت پرداخت کنند. ورود ایرانسل به بازار تلفن همراه ایران در 29 مهر 1385، باعث شد تا هزینۀ لازم برای تهیۀ یک عدد سیم کارت، به چند هزار تومان کاهش یابد و سیم کارت و ارتباطات همراه، از طریق ای در دسترس همگان تبدیل شود و زیرساختی برای توسعۀ اقتصاد دیجیتال باشد.

از 2G تا 5G؛ یک تغییر بزرگ در زندگی و کسب وکار

مسائل فراوان مردم برای دسترسی به سیم کارت و موانع موجود بر سر راه توسعۀ اقتصادی به دلیل عدم دسترسی عمومی به ارتباطات همراه، باعث شد تا در مهر سال 1382، با هدف اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده 124 این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات از طریق خصوصی سازی و سرمایه گذاری شرکت های خارجی و همچنین با هدف حمایت از سرمایه گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی گری، نظارت بر تعرفه ها و کیفیت خدمات و حمایت از مصرف کنندگان، مقدمات برگزاری مزایده اپراتور دوم تلفن همراه از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت برپا شود.

شرکت ایرانسل در بازه زمانی کوتاهی توانست مراحل راه اندازی و توسعه شبکه را طی کرده و در 6 شهریور 1385، حدود 9 ماه پس از دریافت مجوز، از شبکه خود به صورت آزمایشی بهره برداری کند. پایان، روز 29 مهر 1385، شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، به صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز راه اندازی شد.

در تاریخ 10 اسفند 1387 نیز برای نخستین بار در ایران، اپراتور ایرانسل با دریافت پروانه ارائۀ اینترنت ثابت بی سیم (WiMAX) توانست خدمت وایمکس را به مشترکان خود ارائه کند. در شهریور 1394، با ارتقای پروانۀ وایمکس، ایرانسل پیروز به دریافت پروانۀ سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت، بدون محدودیت در فناوری شد که به وسیلۀ آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس رفع شد و ایرانسل، خدمت اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) را به مشترکان خود ارائه کرد.

پس از پایان دوران انحصار در ارائۀ خدمات پهن باند همراه، ایرانسل در تاریخ 14 مرداد سال 1393 توانست مجوز آزمایشی ارتقای شبکۀ تلفن همراه خود به نسل سوم، چهارم و بالاتر را کسب کند و پایان به صورت رسمی در روز 4 شهریور 1393 نسل سوم (3G) ایرانسل راه اندازی شد. پس از گذشت مدت کوتاهی، در 29 آبان 93 و در مشهد مقدس، ایرانسل نخستین شبکۀ نسل چهارم تلفن همراه (4G/LTE) ایران را ارائه داد و آن را با شتاب چشمگیری، در سراسر کشور عرضه کرد.

ایرانسل، در ادامۀ رویکرد خود مبنی بر ارائۀ جدیدترین فناوری های جهانی در ایران، از سال 1395، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی آغاز کرد و پس از آن که در 29 شهریور 1396 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش شبکۀ کامل نسل پنج تلفن همراه در ایران را انجام داد، پیروز شد تا در اول مرداد 1399، برای نخستین بار در ایران، خدمات 5G را به صورت تجاری عرضه کند.

نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد 1399 در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از طریق رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد 1399، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور وبلاگ ساعتچی، از طریق دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و 21 آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، 28 بهمن ماه 1399، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت .

پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه 1399، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه 19 اسفند ماه 1399، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره افتتاح شد.

هفتمین سایت 5G ایرانسل هم، چهارشنبه 27 اسفند 1399، در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائران و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.

ایرانسل، اولین ارائه دهندۀ 5G در ایران، همزمان با توسعه پوشش شبکۀ نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن همراه یا 6G را نیز از آغاز سال 1399 با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تأکید بر بومی سازی این فناوری آغاز کرده است.

دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد 16.8 پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپراتور، گفت: ایرانسل در پی ورود به نسل 5.5 تلفن همراه است.

هدیۀ 15 سالگی ایرانسل

به مناسبت فرارسیدن 29 مهرماه، پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل و به رسم قدردانی از مشترکان عزیز، از 27 مهر تا 3 آبان 1400، تمام مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل می توانند با شماره گیری#5 یا از طریق اپلیکیشن ایرانسل من، یک بسته هدیه 2 گیگابایتی اینترنت داخلی دریافت کنند. اعتبار این بسته تا پایان همان روز است و هر کاربر یک بار فرصت دریافت این هدیه را دارد.

پایانی رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایرانسل 15 ساله شد ، هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل 15 ساله شد ، هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید