با علائم حمله قلبی در زنان آشنا شوید

به گزارش وبلاگ ساعتچی، تهران (پانا) - حملات قلبی زمانی رخ می دهند که جریان خون به قلب از طریق تجمع پلاک در عروق کرونر مسدود شود. نادیده گرفتن علائم حمله قلبی در خانم ها امری رایج است. طبق آمار، زنان اغلب علی رغم مشاهده علائم هشداردهنده، دیرتر به پزشک مراجعه می کنند و شانس زنده ماندن خود را کاهش می دهند.

با علائم حمله قلبی در زنان آشنا شوید

به گزارش خبرآنلاین، ناراحتی های قلبی از اصلی ترین علل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا به شمار می فرایند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی برای مردان، زنان و بیشتر گروه های نژادی و قومی وجود دارد.

بنا به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در هر 36 ثانیه، یک نفر در ایالات متحده بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهد و از هر 4 مرگ در این کشور، یک مورد به دلیل بیماری های قلبی اتفاق می افتد (چیزی حدود 650,000 مرگ در سال فقط در این کشور).

علائم حمله قلبی در زنان

تعدادی از زنان علائمی شبیه به علائم مردان در هنگام بروز آنژین (کمبود جریان خون در عضله قلب به دلیل تجمع پلاک در شریان های قلب) یا حمله قلبی دارند. در صورتی که فرد در معرض حمله قلبی باشد، ممکن است علائمی مانند درد قفسه سینه به طور ناگهانی بروز کنند. با این حال، برخی از زنان (و البته مردان) درد در ناحیه قفسه سینه را تجربه نمی کنند و به جای آن ممکن است این علائم را داشته باشند: نفس تنگی ناگهانی، درد در بازوی چپ یا فک و دندان ها، احساس ناراحتی در بالای شکم، از حال رفتن یا غش کردن، حس ناراحتی در قسمت فوقانی کمر.

این علائم گاهی با موارد زیر همراه هستند:

تعریق ناگهانی، سبکی سر و حالت تهوع؛ اگرچه تمام این علائم ممکن است در هر دو جنس ظاهر شود، اما بیشتر در زنان مشاهده می شوند. همچنین به ندرت پیش می آید دردهای زیر شکم و پشت از علائم حمله قلبی در زنان باشند.

حملات قلبی خاموش در زنان

این احتمال وجود دارد که حمله قلبی در زنان بدون هیچ علامت خاصی اتفاق بیفتد؛ همچنین در برخی از موارد، زنان با علائمی روبرو می شوند که رایج نیستند (مثلاً ناراحتی قلبی بدون درد قفسه سینه) و احساس می کنند که می توانند بدون مراجعه به پزشک، آن را درمان کنند. توجه به چنین علائمی، اهمیت زیادی دارد و در صورت روبروه با این شرایط، باید به پزشک مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "با علائم حمله قلبی در زنان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با علائم حمله قلبی در زنان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید