985 تن از اهالی یک روستا در کبودراهنگ مسموم شدند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مدیر اورژانس کبودراهنگ گفت: 985 تن از اهالی روستای قورجینه از توابع این شهرستان بر اثر استنشاق گاز های گوگردی مرکاپتان دچار مسمومیت شدند.

985 تن از اهالی یک روستا در کبودراهنگ مسموم شدند

به گزارش ، داود مرادی مدیر اورژانس کبودراهنگ اعلام کرد: فرد فعال در خرید و فروش مواد ضایعاتی اقدام به خرید چند منبع و بُشکه نموده که یکی آن ها آغشته به مواد شیمیایی بود.

وی افزود: شستشوی منبع آغشته به مواد شیمیایی و جاری کردن این مواد بر روی زمین موجب بخار شدن این ماده شد که به علت استنشاق گاز ناشی از این ماده تمامی اهالی روستا دچار مسمومیت از جمله سرگیجه و تهوع می شوند.

مدیر اورژانس کبودراهنگ گفت: پرسنل و کارشناسان بهداشت محیط با حضور در روستای یاد شده اقدام به آنالیز منبع این گاز کردند؛ همچنین به روستاییان اعلام شد در صورت بروز مشکل به مرکز درمانی مراجعه کنند.

وی اعلام کرد: 985 تن از اهالی روستا قورجینه آلوده به تنفس این ماده شیمیایی شده بودند که از این تعداد 63 تن به صورت حضوری به مراکز درمانی، درمانگاه و خانه بهداشت مراجعه نموده و تعداد 7 نفر توسط 2 کد آمبولانس 115 علیصدر و کوهین به بیمارستان امام رضا (ع) منتقل شدند.

وی ادامه داد: هیچیک از مراجعه کنندگان احتیاج به بستری نداشتند بلکه پس از تحت نظر قرار گرتفن چند ساعته، از مرکز درمانی مرخص شدند و هم اینک وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

روستای قورجینه از توابع کوهین شهرستان کبودراهنگ واقع در استان همدان است.

مرکاپتان ها نوعی از سولفید های آلی هستند که به طور گسترده ای در محصولات نفتی وجود دارند و اغلب موجب کاهش کیفیت محصول نهایی آن ها می شوند. به همین دلیل حذف ترکیبات سولفوره از هیدروکربن های نفتی که در صنایع نفت و گاز به عملیات شیرین سازی مشهور است، به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

منبع ایرنا

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "985 تن از اهالی یک روستا در کبودراهنگ مسموم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "985 تن از اهالی یک روستا در کبودراهنگ مسموم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید