60 درصد آمریکایی ها نژادپرستی را معضلی جدی در کشورشان می دانند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نتایج یک نظرسنجی که حدود یک سال بعد از قتل نژادپرستانه جورج فلوید به دست پلیس آمریکا صورت گرفته، نشان داده از هر 10 آمریکایی یک نفر نژادپرستی را معضلی بسیار جدی در این کشور می داند.

60 درصد آمریکایی ها نژادپرستی را معضلی جدی در کشورشان می دانند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعتچی، نتایج نظرسنجی آسوشیتد پرس و مرکز تحقیقات امور عمومی نورک که امروز (آدینه) منتشر شد، نشان داده حدود شش نفر از هر 10 آمریکایی معتقدند نژادپرستی معضلی جدی در ایالات متحده است.

به گزارش وبگاه خبری هیل، پنجاه و نه درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند نژادپرستی مسئله ای فوق العاده و یا بسیار جدی در این کشور است. سی درصد گفتند نژادپرستی یک مشکل فوق العاده جدی است در حالی که 29 درصد گفتند مسئله ای بسیار جدی است.

در نحوه درک این مسئله هم فاصله زیادی بین سیاه پوستان آمریکایی و سفیدپوستان این کشور وجود داشت. به طور مثال، 60 درصد سیاه پوستان این کشور گفتند نژادپرستی یک مسئله فوق العاده جدی است در حالی که تنها 23 درصد سفیدپوستان همین نظر را داشتند.

این نظرسنجی برای آنالیز نگرش ها درباره مسئله نژادپرستی حدود یک سال بعد از قتل نژادپرستانه جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور انجام شد؛ قتلی که اعتراضات سراسری در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر و درخواست برای اصلاحات در ساختار پلیس آمریکا را در پی داشت.

اغلب آمریکایی های شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند توجهی که در پی قتل فلوید برای ایجاد اصلاحات در پلیس جلب شد منتهی به تغییرات ناچیزی گشت. بیست و چهار درصد گفتند توجه اغلب باعث تغییر به سمت بهبود شد، در حالی که 44 درصد گفتند تفاوت چندانی وجود نداشت. سی و یک درصد هم اعتقاد داشتند باعث تغییرات به سمت بدتر شد.

این نظرسنجی با شرکت هزار و 842 نفر از آمریکایی ها بین 29 آوریل تا دوم مه (نهم تا 12 اردیبهشت) با حاشیه خطای مثبت و منفی 3.2 درصد انجام شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "60 درصد آمریکایی ها نژادپرستی را معضلی جدی در کشورشان می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد آمریکایی ها نژادپرستی را معضلی جدی در کشورشان می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید