3 فضانورد روس به ایستگاه فضایی رسیدند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، سه فضانورد روس، بامداد روز شنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شدند.

3 فضانورد روس به ایستگاه فضایی رسیدند

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ساعتچی؛ یک فضاپیمای روسی سایوز که حامل سه فضانورد روس با نام های اولگ آرتمیف (Oleg Artemyev)، دنیس ماتویف (Denis Matveev) و سرگئی کورساکوف (Sergey Korsakov) بود در ساعت 15:12 به وقت منطقه زمانی شرقی (22:42 به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و به ماژول تازه پریچال متصل شد.

فضاپیمای سایوز از قزاقستان به فضا پرتاب شد و در کمتر از 3.5 ساعت به ایستگاه فضایی رسید. دریچه میان فضاپیمای سایوز و ایستگاه فضایی در ساعت 17:48 به وقت منطقه زمانی شرقی (01:18 بامداد به وقت تهران) باز شد و فضانوردان با همتایان خود دیدار کردند و به هفت فضانورد دیگر ساکن در این آزمایشگاه مداری پیوستند. این هفت نفر آنتون شکاپلروف و پیوتر دوبروف، ماتیاس ماورر از آژانس فضایی اروپا و فضانوردان ناسا راجا چاری، توماس مارشبرن، کایلا بارون و مارک ونده هی هستند.

قرار است این سه فضانورد روس تا ماه سپتامبر در ایستگاه فضایی بمانند.

شکاپلروف، دوبروف و ونده هی نیز قرار است در روز 30 مارس (10 فروردین) به زمین بازگردند.

ایستگاه فضایی به زودی میزبان مهمان های تازه دیگری نیز خواهد بود. شرکت فضایی اسپیس ایکس قرار است طی ماموریت Ax-1، چهار شهروند را برای اقامتی هشت روزه به ایستگاه فضایی ببرد. این ماموریت در روز سوم آوریل (14 فروردین) انجام خواهد گرفت.

ماموریت فضایی کرو-4 نیز کمی پس از آن در تاریخ 19 آوریل (30 فروردین) انجام می گیرد. فرمانده کیل لیندگرن (Kjell Lindgren)، خلبان رابرت هاینز (Robert Hines) و متخصصان ماموریت جسیکا واتکینز (Jessica Watkins) و سامانتا کریستوفورتی (Samantha Cristoforetti) از خدمه این ماموریت هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "3 فضانورد روس به ایستگاه فضایی رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 فضانورد روس به ایستگاه فضایی رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید