کلاهبرداران 400 میلیاردی در دام پلیس کرمانشاه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری دو نفر که به بهانه سوددهی طلا و سکه 400 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

کلاهبرداران 400 میلیاردی در دام پلیس کرمانشاه

به گزارش گروه حوادث وبلاگ ساعتچی و به نقل از خبرگزاری ایسنا، سردار علی اکبر جاویدان در این خصوص، گفت: پس از اعلام شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه یک خانم به همراه کارمند اخراجی بانک با جلب اعتماد به بهانه خرید سکه و طلا و کسب سودهای مناسب از آنها کلاهبرداری کرده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات گسترده خود پیروز به شناسایی محل اختفای کارمند اخراجی بانک شده و پس از هماهنگی با مرجع قضائی وی را دستگیر کردند.

سردار جاویدان شرح داد: این زن کلاهبردار با همراه نمودن کارمند اخراجی بانک، پس از جلب اعتماد شهروندان و سوء استفاده از عنوان کارمند بانک اقدام به دریافت وجه از آنها به منظور خرید طلا، سکه و ارز می کردند و پس از مدتی متواری می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: تحقیقات تکمیلی پلیس نشان داد زن کلاهبردار در زندان به جرم دیگری به سر می برد که پس از هماهنگی با مقام قضائی برای مشخص شدن ابعاد دیگر کلاهبرداری به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی شرح داد: این فرد نیز در بازپرسی ها عنوان کرد از دو سال پیش اقدام به دریافت مبالغی از شهروندان که توسط همسایه ها و آشنایان به او معرفی می شد، کرده و تا ابتدای امسال نیز سودهای حاصله را به آنها پرداخت کرده، اما پس از آن و در پی التهاب ایجاد شده در بازار سکه و ارز شرایط تغییر و دیگر قادر به پرداخت سود به شاکیان نبوده است.

سردار جاویدان اضافه نمود: کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده سراغ صاحبان دو صرافی رفته که متهمان از آنها اقدام به تهیه سکه کرده بودند و آنها عنوان کردند در این مدت 458 عدد سکه بهار آزادی و سه کیلو و 100 گرم طلا به متهمه به صورت نقد و اقساط فروخته و اطلاعی از کلاهبرداری وی نداشته اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: طبق کارشناسی های اجرا شده میزان کلاهبرداری متهمان پرونده به 400 میلیارد ریال می رسد و تا به امروز نیز 117 نفر از آنها اعلام شکایت کرده اند.

وی در سرانجام از معرفی کلاهبرداران دستگیر شده به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: پلیس قاطعانه با اخلالگران نظام اقتصادی برخورد و اجازه فعالیت به آنها نمی دهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "کلاهبرداران 400 میلیاردی در دام پلیس کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداران 400 میلیاردی در دام پلیس کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید