کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از انحصارطلبی است، نباید توقع داشته باشیم حتماً قهرمان جهان شویم

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از انحصارطلبی است، نباید توقع داشته باشیم حتماً قهرمان جهان شویم

مرتضی کریمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ساعتچی، در مورد ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات جهانی انگلیس گفت: فکر می کنم ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی، نقطه شروع خوبی برای جوان گرایی در تیم ملی است. چهار پنج بازیکن این تیم برای اولین بار قرار است در مسابقات جهانی حضور داشته باشند و برخی از آنها حتی برای اولین بار در تیم ملی حضور دارند. اعتماد به جوانان خوب است، اما عسکری زمان کمی برای کار با این نفرات داشته است. این تیم باید در چند تورنمنت رسمی و بین المللی محک می خورد تا از لحاظ تجربه و توان فنی نیز بالاتر برود. در مجموع تکواندوی ایران توان بالایی دارد و امیدوارم در منچستر نیز یک بار دیگر خود را نشان بدهد.

وی با بیان اینکه در انتخاب ترکیب تیم ملی عدالت اجرا شده است، گفت: فکر می کنم تمام این بازیکن از طریق مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی درآمدند، کاری که من برای مسابقات جهانی مکزیک انجام دادم و اعتقاد داشتم هر کسی که شایستگی و لیاقت حضور در تیم ملی را دارد، باید در انتخابی شرکت کند. از طرفی این موضوع نباید باعث شود که سرمایه های خوب دیگرمان را هدر بدهیم. خارج شدن بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم. باید اجازه دهیم عسکری کار خود را انجام بدهد تا در درازمدت نتایج خوبی را از این تیم ملی ببینیم.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که باید از تیم ملی فعلی توقع عنوان قهرمانی داشت، گفت: نمی توانم بگویم تیم ملی که به مسابقات قهرمانی جهانی اعزام می شود در این رویداد قهرمان خواهد شد یا نه، اما هدف تکواندوی ایران قهرمانی است. باید این بچه ها را از لحاظ فنی، روانی و خودباوری به عنوان یک قهرمان نگاه کنیم. باید نگاه مان بلند و بزرگ باشد تا کارهای بزرگ انجام بدهیم و نتیجه بزرگ بگیریم. نباید فکر کنیم و توقع داشته باشیم حتماً این تیم باید قهرمان جهان شود.

کریمی ادامه داد: ما تیم های بزرگی در تاریخ تکواندوی ایران داشتیم که به مقام قهرمانی نرسیدند و نمونه آن بازیکنان بزرگی بودند که در المپیک ریو توقعات را برآورده نکردند. از این تیم باید توقع بازی کردن، خوب درخشیدن و کسب مدال را داشت، اما قهرمانی این تیم اجباری نیست و قطعاً این بچه ها کم فروشی نخواهند کرد و تلاش و زحمات خود را خواهند کشید.

وی درباره غیبت بازیکنان باتجربه همچون فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی گفت: فکر می کنم نبود فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی تلنگری به این بازیکنان است. از طرفی فدراسیون و کادرفنی نباید این بچه ها را رها کنند. این نفرات همچنان سرمایه ما هستند. این بازیکنان باید بدانند برای حضور در تیم ملی زحمت بکشند و دیگر دورانی که در شرایط خوبی قرار نداشتند و در تیم ملی حضور داشتند، گذشته است. آنها باید برای باز پس گیری جایگاه خود مجدداً تلاش کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از انحصارطلبی است، نباید توقع داشته باشیم حتماً قهرمان جهان شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از انحصارطلبی است، نباید توقع داشته باشیم حتماً قهرمان جهان شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید