پیوستن یک گروه مسلح تحت آموزش آمریکا به ارتش سوریه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، منابع خبری معارض می گویند که عناصر گروه موسوم به جیش العشائر که تحت حمایت و آموزش تروریست های آمریکایی در پایگاه التنف قرار داشتند، به ارتش سوریه پیوسته اند.

پیوستن یک گروه مسلح تحت آموزش آمریکا به ارتش سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعتچی، منابع خبری معارض از پیوستن شماری از عناصر مسلح تحت آموزش آمریکا در پایگاه التنف در شرق سوریه به ارتش این کشور اطلاع دادند.

مأمون الحمید عضو دفتر اطلاع رسانی گروه معارض جیش المغاویر به پایگاه خبری معارض استپ نیوز گفت که این گروه که از دست نیروهای آمریکایی فرار کردند، وابسته به گروه جیش العشائر بوده اند.

بعضی ناظران در شبکه های اجتماعی در واکنش به این خبر گفته اند که این امر نشان دهنده شرایط اعتماد گروه های مسلح به آمریکا در سوریه است.

الحمید با بیان اینکه جیش العشایر پیش از آزادسازی استان درعا در جنوب سوریه، در این استان حضور داشته است، توضیح داد، غنام سمیر الخضیر ملقب به ابو حمزه عشائر، پس از انحلال جیش العشایر در درعا، به همراه گروه خود به منطقه الرکبان در شرق سوریه آمد.

وی با تأکید بر اینکه جیش العشائر در آن موقع، با گروه تروریستی جیش المغاویر، هماهنگی داشته است، ادعا کرد، الخضیر به اتهام فروش مواد مخدر دستگیر و در اردن زندانی شد، و پس از آن، چند بار درخواست آزادی کرد که پذیرفته نشد.

این مسئول معارض با اشاره به همکاری الخضیر با نیروهای حزب الله، اطلاع داد، روز گذشته خودروهای گروه جیش العشائر مشاهده شد که به سمت مناطق تحت کنترل ارتش سوریه حرکت کردند.

پایگاه التنف متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی، یکی از مهم ترین مراکز در سوریه است که عناصر آمریکا در آنجا به تروریست ها آموزش می دهند.

در جریان حمله سال گذشته عناصر داعش به استان السویداء در جنوب سوریه نیز بسیاری از کارشناسان تأکید کردند که حمله داعش با همکاری و هماهنگی عناصر آمریکایی حاضر در التنف اجرا شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیوستن یک گروه مسلح تحت آموزش آمریکا به ارتش سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن یک گروه مسلح تحت آموزش آمریکا به ارتش سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید