پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک گشایش یافت

به گزارش وبلاگ ساعتچی، تهران- خبرنگاران- پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک با رویکرد و شعار صیانت؛ لازمه توسعه فضای مجازی و با حضور مسئولان، صاحبنظران، اعضای هیات علمی و دانشجویان این حوزه شروع به کار کرد.

پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک گشایش یافت

به گزارش خبرنگار علمی وبلاگ ساعتچی، همایش ملی فضای مجازی پاک از پنج سال قبل با هدف صیانت از افراد در فضای مجازی شکل گرفت و پنجمین دوره از این همایش ظهر امروز، شنبه هجدهم اسفندماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری سازمان مردم نهاد جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک (فمپ) در حال برگزاری است.

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی، جواد جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور، محمد شریف خانی معاون فضای مجازی سازمان صدا و سیما به عنوان سخنران در پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک حضور دارند و با اینکه نام محمدجواد آذری جهرمی به عنوان یکی از سخنرانان اصلی همایش اعلام شده بود، او در این مراسم حضور نداشت.

دبیر همایش ملی فضای مجازی پاک ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: از سال 93 که پهنای باند در کشور به شکل قابل توجهی توسعه پیدا کرد و تلفن های همراه مجهز به پهنای باند شدند، بحث ایجاد یک حرکت ایجابی برای توسعه محتوا و فرهنگ استاده از فضای مجازی در کشور مطرح شد.

رسول جلیلی اضافه نمود: این کار توسط برخی از هیات علمی دانشگاه و جوانان فارغ التحصیل جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک شکل گرفت.

وی شرح داد: رویکرد همایش سال جاری به دو مفهوم صیانت و توسعه است و بنا داریم آنالیز کنیم که آیا این دو بدون یکدیگر، قابل توسعه هستند یا خیر.

این عضو شورای عالی فضای مجازی اضافه نمود: مباحث همایش درباره حکمرانی است بنابراین امروز از تمام کسانی که در رسانه ها به نقد یکدیگر می پردازند، دعوت نموده ایم تا در این فضا کنار یکدیگر باشند و با یکدیگر به تعامل بپردازند.

وی اضافه نمود: هفدهم اسفند سال 1390 شورای عالی فضای مجازی تاسیس شد که مصوبات آن ترتیب آثار قانونی دارد و این پدیده برای کشور، میمون است.

رابطه صیانت و توسعه در فضای مجازی، کودک و نوجوانان در فضای مجازی، نقش ویژه پلت فرم ها در صیانت و توسعه، دکترین فضای مجازی پاک در آینده پژوهی فراوری و عرضه خدمات و محتوا از مهم ترین محورهای همایش فضای مجازی پاک سال جاری است.

علمی** 9207** 1055

منبع: ایرنا

به "پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید