اتصال گناوه به راه آهن خوزستان با جدیت پیگیری می شود

به گزارش وبلاگ ساعتچی، سید علی پاک نژاد صبح پنجشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان گناوه گفت: توجه به فرهنگ و ادبیات رسانه ها، شهرت رسانه ای و جذب مخاطب رمز و راز موفقیت در امور رسانه ای است و توجه به اخلاق در حوزه رسانه ضروری است.

اتصال گناوه به راه آهن خوزستان با جدیت پیگیری می شود

وی گفت: رسانه ها، فضای مجازی و وبلاگ ساعتچی شهرستان به میزان زیادی در حل مسائل و مسائل شهرستان همراه و همگام مسئولان و کمک آنها بوده اند.

فرماندار گناوه اضافه کرد: شهرستان گناوه در زمینه حضور گسترده و میلیونی مسافران و گردشگران در ایام نوروز قابل قیاس با شهرستان های دیگر نیست و این جمعیت نیاز به خدمات ویژه ای دارد که خدمات دهی به چنین جمعیتی سخت و سخت است اما ستاد خدمات سفر شهرستان با تمام توان خود به هموطنان در این ایام خدمات لازم را ارائه می کند.

وی اظهار داشت: در تعطیلات نوروز سال گذشته جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر اقامت و 5 میلیون مسافر و گردشگر به صورت گذرا در شهرستان داشتیم که این افتخاری برای میزبانی از این مهمانان است.

فرماندار گناوه گفت: از رسانه ها و وبلاگ ساعتچی و فضای مجازی که همواره در معرفی شهرستان همراه و همگام مسئولان بوده اند باز هم دعوت می شود که همراه و همگام مسئولان در معرفی قابلیت ها و داشته های شهرستان به سایر هموطنان تلاش کنند.

وی با اشاره به پروژه های شهرستان گناوه گفت: جاده گناوه - میشان از پروژه های ملی شهرستان است که چندین سال تعطیل بود و در شهریور ماه سال 95 استارت مجدد این جاده زده شد.

پاک نژاد اظهار داشت: این پروژه یکی از پروژه های در دستورکار ما در این شهرستان بود که حدود 50 درصد کار آن در حوزه شهرستان گناوه اجرا شده و بقیه آن مربوط به استان فارس است.

وی گفت: این جاده یکی از راه های ارتباطی استان بوشهر با استان فارس است و باعث کوتاه تر شدن راستا می شود که پیگیر اعتبار از حوزه های مختلف جهت تکمیل هرچه زودتر آن هستیم.

وی با اشاره به مسائل فاضلاب گناوه گفت: سال جاری در دهه فجر ایستگاه پمپاژ با اعتبار 4 میلیارد و 700 میلیون تومان کلنگ زنی شد و در دستور کار است که در سال آینده به مجموعه فاضلاب شهرستان اضافه شود و پروژه فاضلاب مسکن مهر نوروز آباد نیز در دستور کار است.

تکمیل فاضلاب شهر گناوه و ریگ

وی گفت: یکی از خواسته های مردم در سفر هفته آینده رئیس جمهوری به استان بوشهر طرح تکمیل فاضلاب شهر گناوه و ریگ است که انتظار داریم مصوب شود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: تکمیل بزرگراه گناوه - دیلم نیز از پروژه های حیاتی و مطالبه های بحق مردم بود که در سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

پاک نژاد اظهار داشت: همواره تلاش شده که با حضور مستقیم در میان مردم مسائل و مسائل آنها رصد شود و ارتباط با مردم روزانه باشد و روز بخصوصی برای ملاقات مردمی در نظر گرفته نشده بلکه همواره در خدمت مردم هستیم.

وی پیرامون نظارت بر بازار گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار این شهرستان به صورت مستمر برگزار می شود و امید است که در سال 98 با تدابیر مسئولان که همواره به فکر وضعیت اقتصاد مردم ازجمله کاهش قیمت ها هستند شاهد روند نزولی قیمت ها و حل مسائل مردم باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری در گناوه و با تاکید بر اینکه شهرستان گناوه در اقصی نقاط کشور به عنوان یک شهرستان گردشگر پذیر و ساحلی شناخته می شود گفت: از آنجا که این شهرستان دارای قابلیت های فراوانی در زمینه های گوناگون است رویکرد ما در بحث گردشگری جذب سرمایه گذار است که چندین جلسه در این زمینه تشکیل و از سرمایه گذاران برای این کار دعوت شده است.

افزایش پرورش آبزیان

وی با اشاره به ظرفیت های صید و صیادی و حوضچه های پرورش میگو در شهرستان گناوه گفت: در سال 97 علیرغم وجود مسائل اقتصادی در کشور حوضچه های این شهرستان حدود 3 برابر سال قبل برداشت میگو داشته است.

وی اضافه کرد: در سه سایت پرورش میگوی حله، رود شور جنوبی و ریگ حدود 7 هزار و 200 تن میگوی پرورشی تولید شد که 31 درصد کل برداشت استان را شامل شده است.

وی گفت: در حوزه اقتصادی دو مورد شهرک شیلاتی و شهرک کشاورزی در دستور کار است که جلسات اقتصاد مقاومتی در این زمینه برگزار شده و سعی ما بر انجام این کار است.

وی با اشاره به مهمترین پروژه های مد نظر برای سال 98 گفت: توسعه تأسیسات بندری و گمرکی در شهرهای گناوه و ریگ، تکمیل جاده های مواصلاتی گناوه-گچساران و گناوه - میشان، جاده ساحلی بندر ریگ به گناوه، توسعه امکانات و تأسیسات گردشگری با موضوع گردشگری دریایی با اجرای طرح جزیره گردشگری میرمهنا و ایجاد مناطق گردشگری در جزیره سینه سور و هاله در شهر بندر ریگ با مشارکت بخش خصوصی، جانمایی محل بیمارستان جدید در محدوده شهر به عنوان قطب شمال استان بوشهر، آبرسانی و برق رسانی به مزارع پرورش میگو، تسهیل در صادرات محصولات آبزی، اجرای طرح پرورش ماهی در قفس، احداث جاده بین مزارع، گازرسانی به مرغداری ها، ساماندهی قایق های صیادی بدون هویت، ایجاد امکانات در اسکله های صیادی گناوه و ریگ، احداث سد چهار روستایی، تمرکززدایی بازار تجاری به دو نقطه دیگر بخشی از پروژه ها برای سال آینده است.

احداث آبشیرین کن

وی اضافه کرد: معین تکلیف زمین های تل چیتی برای مقاصد گردشگری، احداث آبشیرین کن به منظور تأمین آب از طریق آبشیرین کن ها و مقابله با تنش بحران آب، پیگیری دستگاه ام آر آی، احداث فرودگاه با موضوع آموزشی و تورهای گردشگری که طرح دیوارکشی آن اجرا شده، برنامه ریزی به منظور مرکز تدارکات و پشتیبانی از جزیره خارک ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی، نیز برای سال 98 در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به پروژه های ورزشی شهرستان با تاکید بر اینکه شهرستان گناوه دارای داشته های بسیار خوب در زمینه ورزشی است گفت: با تکمیل پروژه های نیمه تمام مانند پروژه خوابگاه ورزشکاران و ورزشگاه شماره 2 گناوه سال جاری به بهره برداری رسیدند.

وی گفت: در زمینه ورزشی ایجاد پایگاه قهرمانی و احداث چمن های مصنوعی و زمین های والیبال در روستاها، ایجاد اماکن ورزشی ساحلی و دریایی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار است.

فرماندار گناوه اضافه کرد: زمین سالن چند منظوره ورزشی بانوان شهرستان گناوه از اداره مسکن گرفته شده که امید است با همکاری اداره کل ورزش و جوانان این سالن احداث شود.

احداث پلاژ بانوان

وی پیرامون پلاژ بانوان گفت: اعتباراتی برای احداث پلاژ بانوان در نظر گرفته شد و احداث آن نیز با همکاری بخش خصوصی در برنامه کاری قرار گرفت ولی برخی موانع و مسائل وجود دارد که سعی ما در رفع این مسائل است.

فرماندار گناوه با اشاره به احداث راه آهن اضافه کرد: پیگیری احداث راه آهن از استان خوزستان به شهرستان گناوه در دستور کار قرار گرفته است و در این ارتباط جلسه ای به اتفاق کننده مجلس در هندیجان برگزار شد.

در این نشست معاون سیاسی اجتماعی امنیتی و معاون عمرانی فرمانداری گناوه به سوالات وبلاگ ساعتچی در حوزه های مربوط خود پاسخ دادند.

در سرانجام از وبلاگ ساعتچی با اهدای هدایایی تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اتصال گناوه به راه آهن خوزستان با جدیت پیگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال گناوه به راه آهن خوزستان با جدیت پیگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید