پرونده دستمزد 98 بسته شد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، شورای عالی کار پس از 12 ساعت چانه زنی فشرده با تعیین درصد سایر سطوح مزدی به کار خود پایان داد.

پرونده دستمزد 98 بسته شد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، دستمزد سایر سطوح مزدی عمدتاً به صورت ترکیبی از درصد و رقم ثابت مشخص می شود و مربوط به شاغلان با سابقه ای است که دریافتی آنها بیش از حداقل حقوق یک میلیون و صد و دوازده هزار تومانی سال 97 است.

اعضای شورای عالی کار در دویست و هشتاد و دومین نشست خود در خصوص افزایش درصد سایر سطوح مزدی به توافق رسیدند. بر اساس مصوبه 28 اسفند ماه شورای عالی کار سایر سطوح مزدی به میزان 13 درصد به اضافه 261 هزار تومان رقم ثابت ماهانه مشخص شد. برای سال 97 این رقم 10.4 درصد به اضافه روزانه 2,820 تومان معادل 84 هزار و 624 تومان رقم ثابت در ماه تصویب شده بود.

سال گذشته به دلیل طولانی شدن مذاکرات مزد، شورای عالی کار تصمیم گیری درباره سایر سطوح مزدی کارگران را به بعد از تعطیلات عید موکول کرد و انتها در مورخ 22 فروردین ماه سال 1397، پایه سنوات کارگران قرارداد موقت و دائم مشمول قانون کار با بیش از یک سال سابقه کار را روزانه 1,700 تومان مشخص کرد.

به گزارش وبلاگ ساعتچی، حداقل دستمزد کارگران اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و 112 هزار تومان تصویب شد که به دنبال افزایش 36.5 درصدی دستمزد در نشست امسال با افزایش 400 هزار تومانی به یک میلیون و 517 هزار تومان رسید.

افزایش 400 هزار تومانی حداقل دستمزد کارگران در حالی به تصویب شورای عالی کار رسید که پیش از این مجلس افزایش چهارصد هزار تومانی حقوق کارمندان در سال 98 را تصویب کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرونده دستمزد 98 بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده دستمزد 98 بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید