پایداری شبکه برق با تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به محدودیت تامین سوخت نیروگاه ها، برای حفظ پایداری در شبکه برق روشنایی معابر در سراسر کشور تعدیل و بهینه سازی می گردد.

پایداری شبکه برق با تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ساعتچی، آقای محمد حسن متولی زاده در مانور سراسری تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر درون شهری و برون شهری اضافه کرد: مصرف برق هرپایه روشنایی معابر معادل برق مصرفی یک خانوار است بنابراین خاموش کردن هر یک پایه امکان تامین برق پایدار یک خانوار را فراهم می نماید.

وی با بیان اینکه زمستان سال گذشته توانستیم با کمترین بحران از شرایط سخت عبور کنیم گفت: هدف از اجرای مانور امروز، مدیریت مصرف سوخت است که تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت.

متولی زاده افزایش مصرف گاز در بخش خانگی با آغاز فصل سرما را علت کمبود سوخت در نیروگاه ها دانست و ادامه داد: سال گذشته مصرف گاز بخش خانگی روزانه به 600 میلیون متر مکعب رسید که این فرایند تامین سوخت نیروگاه ها را با اختلال روبرو کرد، زیرا تامین سوخت برای نیروگاه ها در اولویت دوم و پس از بخش خانگی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این طرح روشنایی معابر و تونل های بین شهری بصورت یک در میان خاموش خواهد شد به نحوی که هم روشنایی تامین و هم در مصرف سرخت صرفه جویی گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پایداری شبکه برق با تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری شبکه برق با تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید