مزاحمان دست از سر اورژانس بر نمی دارند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مزاحمان تلفنی هشت ماه گذشته بیش از 12 هزار بار تلفن اورژانس مازندران را به صدا درآوردند.

مزاحمان دست از سر اورژانس بر نمی دارند

به گزارش وبلاگ ساعتچی از ساری،حبیبی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران گفت: 12 هزار و 249 هزار تماس مزاحم تلفنی از ابتدای امسال تا انتها آبان در اورژانس استان ثبت شده است که این موضوع امداد رسانی برای افراد نیازمند را مختل کند.

او گفت: 594 هزار و 778 تماس از ابتدای امسال تا انتها آبان برای اعزام آمبولانس با مرکز فوریت های پزشکی استان گرفته شده که از این تعداد 85 هزار و 118 تماس منجر به اعزام سرویس شد.

حبیبی گفت:از این تعداد 16 هزار و 409 ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی و 77 هزار و 912 مورد ماموریت غیر ترافیکی مربوط به بیماران نیازمند کمک بوده است.

او گفت:مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران با 94 پایگاه عملیاتی اورژانس در حال ارائه خدمت به هموطنان است.

حبیبی گفت:چهار مرکز پاسخگویی در استان وجود دارد که در شهرستان های بهشهر، ساری، آمل و چالوس به طور همپوشان تلفن های ورودی 115 را پاسخ می دهند.

او گفت:143 مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن با توجه به فصل سرما تا به امروز در استان وجود داشته که هم استانی ها باید در استفاده از لوازم گرمایشی الزامات ایمنی را مدنظر قرار دهند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران گفت: یک دستگاه بالگرد عملیاتی به دلیل زمین گیر شدن در حال تعمیرات است که هنوز به جریان زنجیره انتقال و خدمت برنگشته است.

او با بیان اینکه طرح های نوین اورژانس 115 استان در حال انجام است، گفت:یکی این طرح ها شامل شماره تماس 247 و 724 برای حوادث قلبی عروقی و حوادث مغزی است که بیماران با حداکثر سرعت به خدمات تخصصی دسترسی پیدا کرده تا از بروز عوارض بعدی ناشی از این سکه ها جلوگیری شود.

حبیبی گفت:همچنین راه اندازی سیستم پیامکی ناشنوایان برای دریافت خدمت از اورژانس و تماس تخصصی برای ارائه خدمات تخصصی در صحنه حادثه جز برنامه های آینده مرکز فوریت های پزشکی مازندران است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مزاحمان دست از سر اورژانس بر نمی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزاحمان دست از سر اورژانس بر نمی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید