لزوم توجه به سلامت روان پایتخت نشینان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان نظام روانشناسی اطلاع داد.

لزوم توجه به سلامت روان پایتخت نشینان

الهام فخاری در گفت وگو با وبلاگ ساعتچی، با اشاره به لزوم توجه به سلامت روان در تهران گفت: موضوع سلامت روان در شهر تهران مغفول مانده است و این در حالی است که پایتخت نشینان در ابرشهر تهران با فشارهای زیادی روبه رو هستند و ضروری است مهارت های مقابله با آن را فراگیرند.

وی با بیان این که شهرداری تهران می بایست در راستای بهبود سلامت روان پایتخت نشینان فعالیت های منسجمی به خصوص در حوزه آموزش مهارت های زندگی داشته باشد، اظهار کرد: شهرداری تهران می بایست برای بچه ها و نوجوانان که به عنوان سرمایه های انسانی آینده مطرح هستند؛ به صورت ویژه سرمایه گذاری کند.

فخاری با بیان این که سلامت روان به کاهش تنش ها و برخوردها یاری می نماید، اظهار کرد: می توان با برگزاری دوره های مهارت زندگی نسبت به توانمندسازی افراد جامعه اقدام کرد.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این که به همین دلیل مذاکراتی با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اجرا شده است و پیش نویس آن نیز تدوین شده، ادامه داد: براساس این تفاهم نامه ای که منعقد خواهد شد در راستای بهبود سواد سلامت روان؛ جامعه می بایست به شناختی از وضعیت سلامت روان برسد و همچنین از آسیب های روانشناختی پیشگیری گردد.

فخاری در خصوص مفاد این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه ای است که دارای فاز ترویجی، آموزشی و رسانه ای است و پس از ارائه مهارت های مختلف، غربالگری و تشخیص نیز انجام خواهد گرفت که در صورت احتیاج، افراد به سامانه های تخصصی ارجاع داده می گردد.

وی با بیان این که شهرداری تهران می تواند در امر آموزش و غربالگری نقش مهمی داشته باشد، ادامه داد: شهرداری یک سازمان عمومی و مردمی است و می تواند با استفاده از ظرفیت هایش در راستای بهبود سواد سلامت روان و سبک زندگی یاری کننده باشد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به حساسیت شورای شهر تهران به موضوع سلامت روان گفت: در سال 1397 برای اولین بار ردیف بودجه ای را برای ارتقای سلامت روان تصویب نموده و این مهم در بودجه سال 1398 نیز تمدید شد و همچنین در برنامه سوم توسعه نیز به این مهم تاکید شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم توجه به سلامت روان پایتخت نشینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه به سلامت روان پایتخت نشینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید