شهری در رومانی از مسافرانی که داخل اتوبوس مطالعه می نمایند پولی نمی گیرد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، در حال حاضر تکنولوژی و فناوری اطلاعات به سرعت در حال رشد است، در نتیجه بیشتر مردم دیگر تمایل زیادی به خواندن کتاب نخواهند داشت. مطالعه و کتاب خوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در این مقاله به چگونگی تشویق مردم به این کار خواهیم پرداخت. با خبرنگاران همراه باشید.

شهری در رومانی از مسافرانی که داخل اتوبوس مطالعه می نمایند پولی نمی گیرد

به تازگی شهر کلوژ-نپوکا در رومانی، طی اقدامی جالب و برای تشویق فرهنگ مطالعه در این شهر، از افرادی که در اتوبوس مطالعه می نمایند، بهای بلیط را دریافت نمی کند. در ادامه گزارش این قانون موقت را از زبان ویکتور میرون (Victor Miron)، پیشنهاد دهنده این طرح بخوانید.

من با ایده حمل و نقل رایگان مسافرین کتاب خوان برای ترویج کتاب خوانی این کار را آغاز کردم. برای این که مردم در وسایل حمل ونقل عمومی به خواندن کتاب تشویق شوند، به امیل بُک (Emil Boc)، شهردار شهرمان پیشنهاد دادم تا از مسافرانی که کتاب می خوانند پولی دریافت نشود.

شهردار پیشنهاد من را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشت و عکس العمل مردم بسیار شگفت انگیز بود.

در نهایت بعد از یک سال کوشش مستمر ایده من به واقعیت تبدیل شد.

در بین 4 تا 7 ژوئن 2015 هرکس در وسایل نقلیه کتاب می خواند نیازی به پرداخت پول نداشت.

از نظر من بهتر است به کسانی که کتاب می خوانند پاداش دهیم تا این که کسانی را کتاب نمی خوانند مجازات کنیم.

من با گروهی از دوستانم به ترویج کتاب خوانی یاری می کنیم، به عنوان مثال صورت های کتابی (Bookface). افرادی که در عکس پروفایل فیسبوک خود تصویری از یک کتاب قرار دهند، بن تخفیف کتاب فروشی ، سالن های آرایش و حتی دندان پزشکی دریافت خواهند کرد. اقدام دیگری که در روز 23 آوریل (روز جهانی کتاب) انجام دادیم این بود که، کسانی که همراه خود کتاب داشتند، از باغ گیاه شناسی به صورت رایگان بازدید می کردند.

پی نوشت: بزرگ ترین چالش امروز ما متقاعد کردن مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، صاحب شبکه مجازی فیس بوک، برای تغییر عکس پروفایل شخصی اش به عکس یک کتاب است.

منبع:boredpanda

منبع: کجارو

به "شهری در رومانی از مسافرانی که داخل اتوبوس مطالعه می نمایند پولی نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری در رومانی از مسافرانی که داخل اتوبوس مطالعه می نمایند پولی نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید