دیدار معاون وزیر خارجه امارات با وزیر خارجه ازبکستان

به گزارش وبلاگ ساعتچی، معاون وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات که برای حضور در نشست کمیسیون بین دولتی در همکاری های اقتصادی و بازرگانی وارد تاشکند شده با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار معاون وزیر خارجه امارات با وزیر خارجه ازبکستان

به گزارش خبرنگار وبلاگ ساعتچی در تاشکند، سلطان محمد الشامسی معاون وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات که برای حضور در نشست کمیسیون بین دولتی در همکاری های اقتصادی و بازرگانی در صدر یک هیأت رسمی وارد تاشکند شده با عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار طرفین درباره تمهیدات برای دیدارهای آینده 2 کشور تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین گسترش بیش از پیش همکاری های بین دولتی در زمینه های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، گردشگری، فرهنگی و انسانی را بررسی کردند.

2 طرف برای همکاری های متقابل در چارچوب سازمان همکاری اسلامی با توجه به ریاست امارات متحده عربی در شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی و همچنین اجرای طرح های بزرگ زیربنایی در افغانستان که باید بخش مهم پروسه صلح آمیز در این کشور باشد، تأکید شد.

در ازبکستان حدود 100 شرکت با حضور سرمایه سرمایه گذاران امارات متحده عربی در زمینه های منسوجات، مصالح ساختمانی، کنسروهای میوه و سبزیجات، مواد شوینده، صنایع پلی گرافی، عمده فروشی و خدمات فعالیت می کنند.

امارات متحده عربی استقلال ازبکستان را در تاریخ 26 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 25 اکتبر سال 1992 میلادی بین این 2 کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

انتهای پیام/ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "دیدار معاون وزیر خارجه امارات با وزیر خارجه ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار معاون وزیر خارجه امارات با وزیر خارجه ازبکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید