دو مورد بازداشت مرتبط با تخلف انتخاباتی در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون امور اجتماعی و پیشگیری ازجرم دادگستری خراسان رضوی گفت: تا به امروز یکی، دو مورد بازداشت مرتبط با تخلفات تبلیغاتی داشتیم.

دو مورد بازداشت مرتبط با تخلف انتخاباتی در خراسان رضوی

امیر مرتضوی در مورد بازداشت متخلفان در جریان انتخابات در جمع وبلاگ ساعتچی اظهار کرد: تا کنون یکی، دو مورد بازداشت داشته ایم و آن هم به بحث کاروان های اتوبوسی و مینی بوسی مربوط می گردد و در حوزه قضایی چناران رخ داده است.

وی ادامه داد: بیشتر تخلفاتی که امروز گزارش شده بیشتر در ارتباط با طرفداران است، یکی در بحث ایجاد کاروان های اتوبوسی و مینی بوسی و اعزام آن ها به بعضی از شعب اخذ رای و این ممکن است در یک حوزه انتخابیه و یا از یک حوزه به حوزه دیگر باشد، این از مواردی است که روی آن تاکید شده و رخ داده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری ازجرم دادگستری خراسان رضوی گفت: مواردی هم به صورت محدود داشتیم که بعضی اسامی را نوشته اند و در اختیار مردم قرار دادند تا به آن ها رای بدهند و آن ها به شکل افرادی که در صف یا پیرامون آن بوده اند، شناسایی شدند و با آن ها برخورد می گردد.

مرتضوی اضافه نمود: مورد دیگری که در حد خبر داشته ایم، این بوده که یکی از نامزدها مردم را به رای دادن در منطقه ای دعوت نموده و علاوه بر آن که به آن ها غذا می داده است وجه نقدی را نیز به پیوست به آن ها می داده است. این اتفاق در حوزه قضایی فریمان افتاده است.

وی افزود: در قالب مجالس تعزیه و محافلی که وجود دارد بعضی از نامزدها حضور پیدا نموده اند و این ها اگر حالت تبلیغی پیدا کند قطعا برخورد می گردد و ما درمورد همه این ها به موقع برای پیش گیری اطلاع داده ایم.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری ازجرم دادگستری خراسان رضوی در مورد برخورد با تخلفات مطرح نمود: اگر آنالیز گردد که در یک حوزه انتخابیه و یا یک صندوق رای تخلفی انجام شده است شورای نگهبان اجازه دارد آرای آن صندوق را باطل اعلام کند و این در حوزه اختیارات مربوط به شورای نگهبان است.

مرتضوی افزود: رسیدگی های قضایی در حوزه ما است اما بحث آنالیز صندوق که آیا آرا آن براساس خرید و فروش، تهدید و یا تطمیع بوده است، برعهده شورای نگهبان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دو مورد بازداشت مرتبط با تخلف انتخاباتی در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مورد بازداشت مرتبط با تخلف انتخاباتی در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید