تسهیل فرصت ورود دانشجویان به بازار کار به وسیله طرح صدف

به گزارش وبلاگ ساعتچی، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان نمود: با اجرای طرح صدف، فرصت مناسب توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار ایجاد شده است.

تسهیل فرصت ورود دانشجویان به بازار کار به وسیله طرح صدف

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ساعتچی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اجرایی شدن طرح صدف، گفت: این طرح به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای تسهیل ورود به بازار کار اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه مخاطبان اصلی این طرح فارغ التحصیلان و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند، اضافه کرد: این طرح با حمایت اقتصادی دولتی برگزار می گردد و جامعه هدف آن دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان دارای سابقه کار کمتر است.

کرمی درباره نحوه اجرای طرح صدف، گفت: این طرح شامل آزمون ها و مشاوره های خودشناسی و روان شناختی شغلی، 40 ساعت کارگاه و سمینارهای تخصصی و مهارتی، مشاوره های مهارتی شغلی به صورت گروهی و رزومه سازی حرفه ای می گردد.

حمایت 80 درصدی معاونت علمی و فناوری از اجرای طرح صدف

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: همچنین بازدید از پارک فناوری پردیس و شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک به عنوان یکی از زیست بوم های نوآوری و فناوری کشور و عضویت در شبکه نوآوری تهران از برنامه های این طرح است.

وی درباره جزئیات این طرح، توضیح داد: افرادی که در این طرح شرکت می نمایند می توانند مهارت های عمومی مورد احتیاج بازار کار را بیاموزند و با یاری متخصصان، رزومه و برنامه توسعه شخصی کار خود را تهیه نمایند.

کرمی ادامه داد: این افراد پس از پذیرش می توانند در دوره های کارورزی شرکت نمایند. همچنین برای افراد شرکت نماینده در این دوره گواهینامه معتبری نیز صادر خواهد شد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مسئول اصلی برگزاری این طرح، پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه نوآوری تهران است، بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از هزینه های این طرح، حمایت 80 درصدی می نماید.

مهلت ثبت نام در این دوره تا دهم خردادماه امسال است و ثبت نام نهایی، پس از اولویت بندی افراد متقاضی و اطلاع رسانی پذیرش برای پذیرفته شدگان نهایی، تا سرانجام خردادماه انجام می گردد. همچنین آغاز دوره و کارگاه های آموزشی تیر و شهریور امسال خواهد بود.

ثبت نام در طرح صدف به وسیله پایگاه اینترنتی شبکه نوآوری تهران به نشانی www.tinet.ir انجام می گردد. متقاضیان می توانند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی و مطالعه شرایط ثبت نام و شرایط خاص هر کارگزار، کارگزار موردنظر خود را انتخاب نمایند و با پرداخت هزینه، ثبت نام اولیه را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تسهیل فرصت ورود دانشجویان به بازار کار به وسیله طرح صدف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل فرصت ورود دانشجویان به بازار کار به وسیله طرح صدف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید