تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال، چگونگی معین رقم عوارضی

مدیرکل بهره برداری آزادراه ها گفت: طبق ابلاغ وزیر راه برای خودرو های پلاک عمومی در آزادراه خرم آباد-پل زال 20 درصد تخفیف عوارضی اعمال می گردد، خودرو هایی که حداقل 40 بار در ماه از آزادراه خرم آباد-پل زال عبور نمایند، مشمول تخفیف 30 درصدی می شوند.

تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال، چگونگی معین رقم عوارضی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران بهنام داودی در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت عوارضی در بعضی آزادراه های کشور نظیر آزادراه خرم آباد - پل زال و یا آزادراه تهران-شمال گران است؟ گفت: رقم عوارضی این آزادراه ها و دیگر آزادراه های با توجه به هزینه سنگین ساخت آن چندان زیاد نیست.

* افزایش 18 درصدی عوارض آزادراه خرم آباد-پل زال برای سواری ها در امسال

مدیرکل بهره برداری آزادراه های کشور در پاسخ به این گفته که مردم منطقه از گرانی عوارض آزادراهی در آزادراه خرم آباد-پل زال گله دارند، شرح داد: در سیلی که نوروز امسال در آن منطقه رخ داد و جاده قدیم موازی با این آزادراه مسدود شد، مردم به اجبار از این آزادراه عبور کردند که کمی فشار اقتصادی به آن ها وارد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته هزینه عبور سواری از آزادراه خرم آباد-پل زال 15 هزار تومان بود، اما طبق قانون هر ساله باید با توجه به قانون و پارامتر های دیگر نظیر تورم و مدل های اقتصادی، نرخ عوارض به روز شود و این رقم با تشدید تورم افزایش می یابد.

داودی ادامه داد: ضمن آنکه هزینه عبور از آزادراه خرم آباد-پل زال امسال برای کامیون ها 18 درصد و برای سواری های عبوری تا 20 درصد افزایش یافته است.

* تخفیف 30 درصدی در آزادراه خرم آباد-پل زال

مدیرکل بهره برداری آزادراه های کشور اعلام کرد: در همین آزادراه خرم آباد - پل زال امسال 18 تا 20 درصد افزایش رقم عوارضی با توجه به تورم داشتیم، ضمن آنکه طبق ابلاغ وزیر راه و شهرسازی برای خودرو های پلاک عمومی در آزادراه خرم آباد- پل زال 20 درصد تخفیف اعمال می شود.

وی افزود: همچنین خودرو هایی که حداقل 40 بار در ماه از آزادراه خرم آباد-پل زال عبور نمایند، مشمول تخفیف 30 درصدی می شوند.

داودی افزود: علاوه بر این با تکمیل سیستم اخذ عوارض الکترونیک و اجرای پیمایشی هزینه های عبور از آزادراه ها برای مردم کمتر می شود، یعنی اگر به عنوان مثال بابت عبور از هر 100 کیلومتر آزادراه، رقم عوارضی 1000 تومان باشد، کسی که از 25 کیلومتر از این آزادراه استفاده می نماید، 250 تومان می پردازد، حال اگر این خودرو محلی باشد و هر ماه 40 بار از این آزادراه عبور کند، 30 درصد هم به آن 250 تومان تخفیف می خورد، بنابراین رقم عوارضی، رقمی پایین می شود که زیاد به مردم فشار نمی آورد.

* مبانی معین رقم عوارضی آزادراه ها

مدیرکل بهره برداری آزادراه های کشور گفت: بازگشت سرمایه بر پایه عوارض آزادراه ها، 10 تا 20 ساله است و به این ترتیب هزینه سرمایه گذار از این محل برمی شود.

وی شرح داد: اینکه چرا هزینه عبور از یک آزادراه برای یک خودرو مثلا سواری در آزادراه های مختلف متفاوت است بستگی به هزینه ساخت آن آزادراه دارد، ضمن آنکه رقم عوارضی باید توجیه اقتصادی مناسب در بازگشت سرمایه برای سرمایه گذار داشته باشد، به هر حال آزادراه های کشور با مشارکت بخش خصوصی ساخته می شود ضمن آنکه آزادراه ها هزینه های نگهداری هم دارد و بدین ترتیب ضرورت دارد، سرمایه سرمایه گذار به همراه سود معین شده در مدت زمان معین شده به وی برشود.

داودی ادامه داد: حال اگر این کار انجام نشود و سرمایه سرمایه گذار برنشود، بنابراین هزینه های نگهداری آزادراه هم تأمین نمی شود و سرمایه گذار سال های متمادی باید منتظر بماند تا سرمایه اش برشود، بنابراین ما مجبوریم طبق ضوابط این نرخ ها را معین کنیم.

مدیرکل بهره برداری آزادراه های کشور تاکید نمود: اگر نرخ های عوارضی به این شکل نباشد و نتوانیم در نگهداری آزادراه ها به خوبی عمل کنیم مردمی که از همین آزادراه ها عبور می نمایند، اعتراض می نمایند که کیفیت آسفالت جاده مناسب نیست و یا روشنایی آزادراه کیفیت ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال، چگونگی معین رقم عوارضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف 30 درصدی عوارضی آزادراه خرم آباد-پل زال، چگونگی معین رقم عوارضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید