گیاه خواری تهدیدی برای بهره هوشی نسل آینده

به گزارش وبلاگ ساعتچی، یک کارشناس تغذیه برجسته هشدار داد که پیروی از رژیم های گیاه خواری بدن انسان را به کمبود یک ماده مغذی حیاتی برای رشد مغز دچار نموده و از این طریق بهره هوشی نسل آینده را تهدید می نماید.

گیاه خواری تهدیدی برای بهره هوشی نسل آینده

ایرنا: به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل، کولین که در گوشت، ماهی، تخم مرغ و لبنیات یافت می گردد از مواد مغذی مهم در دوران بارداری است که به رشد سالم مغز جنین یاری می نماید.

اما دربی شایر از متخصصان برجسته در حوزه تغذیه نسبت به پیامدهای ناخواسته فاصله دریافت از رژیم های غذایی مبتنی بر گوشت و لبنیات هشدار داده و می گوید: ما در معرض خطر پایین آوردن توان ذهنی نسل آینده قرار داریم. رژیم های پایه گیاهی برای محیط زیست فوق العاده و هوشمندانه هستند اما کسی به کاهش میزان دریافت کولین که لازمه تکامل مغز جنین بوده، فکر نکرده است. تغییرات با سرعت اتفاق می افتند و روز به روز به تعداد افرادی که از مصرف گوشت و تخم مرغ امتناع می نمایند افزوده می گردد اما این امر می تواند بسیاری از زنان را که در سنین بارداری قرار دارند، به کمبود این ماده مغذی کلیدی دچار کند.

به گفته دربی شایر اگرچه کبد نیز مقادیری کولین فراوری می نماید اما این مقدار برای تامین نیازهای بدن کافی نبوده و در نتیجه باید به وسیله مواد غذایی و مکمل ها فراهم گردد.

جزئیات بیشتر در این باره در مجله BMJ Nutrition, Prevention & Health منتشر شده است.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "گیاه خواری تهدیدی برای بهره هوشی نسل آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاه خواری تهدیدی برای بهره هوشی نسل آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید