کاهش قیمت بلیط هواپیما از اول آذرماه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، کاهش قیمت بلیط هواپیما در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت های هواپیمایی به تصویب رسید و از اول آذرماه اجرایی خواهد شد.

کاهش قیمت بلیط هواپیما از اول آذرماه

پیرو اعلام محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در 25 آبان ماه در مورد توافق با ایرلاین ها برای کاهش قیمت بلیط هواپیما در پی برداشته شدن محدودیت هایی مانند محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر از ابتدای آذر، جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت های هواپیمایی برگزار گردید که در این جلسه، طرح کاهش قیمت بلیط هواپیما به تصویب رسید. بر همین اساس، تا ساعاتی دیگر نرخ نامه نو برای پروازهای داخلی اعلام خواهد شد.

این موضوع در حالی است که در روزهای نخست تیرماه سال جاری، شرکت های هواپیمایی بدون داشتن مصوبه و حتی اطلاع رسانی اقدام به افزایش قیمت بلیط هواپیما تا بیش از 30 درصد کردند. از آن تاریخ تا هفته گذشته، هشدارها و مخالفت های متعدد از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی و مسئولان سابق سازمان هواپیمایی کشوری بی نتیجه ماند جلسات متعددی که بین محمد اسلامی و نمایندگان ایرلاین ها برگزار گردید، حاصلی در بر نداشت.

اکنون و پس از حدود پنج ماه ازافزایش قیمت بلیط هواپیما، بالاخره در جلسه وزیر راه و شهرسازی با شرکت های هواپیمایی کاهش قیمت بلیط هواپیما به تصویب رسید؛ گرچه شنیده ها حاکی از این است که در این جلسه توافقی بر درصد کاهش نرخ پروازهای داخلی صورت نگرفته و نرخ نامه معینی تدوین و تصویب نشده است. بر این اساس مقرر شد تا شرکت های هواپیمایی در روز پایانی آبان ماه نرخ نامه نو پروازهای داخلی را معین و به تایید سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی برسانند.

خاتمه انجمن شرکت های هواپیمایی نرخ های نو بلیط هواپیما را برای پروازهای داخلی خاطرنشان کرد. بر اساس این نرخ نامه، حدود 10 درصد قیمت بلیط پروازهای داخلی نسبت به آنچه که ایرلاین ها از ابتدای تیر ماه افزایش داده بودند، کاهش پیدا نموده است. به عنوان مثال، قیمت بلیط پرواز تهران- مشهد که تا امروز تا سقف 1,078,500 تومان فروخته می شد، به حداکثر 982,400 تومان رسیده است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با یاری موتور جست وجوی پرواز وبلاگ ساعتچی می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و مقرون به صرفه ترین بلیط را بخرید.

منبع: کجارو / اقتصادآنلاین / خبرگزاری ایسنا

به "کاهش قیمت بلیط هواپیما از اول آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت بلیط هواپیما از اول آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید