پیروزی پرگل پورتو با گل زیبای طارمی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرگزاری خبرنگاران- بامداد امروز در چارچوب هفته هجدهم لیگ پرتغال، تیم فوتبال پورتو با گلزنی مهدی طارمی مقابل بلننسه به فزونی رسید.

پیروزی پرگل پورتو با گل زیبای طارمی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، پورتو که در یک بازی خارج از خانه میهمان تیم بلننسز بود، در شرایطی مسابقه مقابل این حریف سختکوش را شروع کرد که نام مهدی طارمی از ترکیب اولیه پورتویی ها بیرون آمده بود؛ طارمی در ترکیب اولیه پورتو، نیمکت نشین بود و اوانیلسون، لوئیس دیاز و په په مثلث تهاجمی تیم کونسیسائو را تشکیل می دادند و جالب این که تیم پورتو با انتشار تصویر په په روی پوستر مسابقه قصد داشت به او روحیه بدهد.

با این حال بعد از گلی که تیم میزبان در دقیقه 13 وارد دروازه پورتو کرد، حضور په په در ترکیب اصلی سرمه ای پوشان چندان به طول نینجامید و طارمی در دقیقه 39 به پست خود بازگشت؛ البته او در شرایطی وارد میدان شد که پورتو گل اول را به وسیله اوانیلسون وارد دروازه حریف نموده بود. حریفی که با اخراج سیتوله هافبک خود 10 نفره لقمه دندان گیری برای پورتوی صدرنشین می شد.

با ورود طارمی، خط حمله پورتو جان تازه ای گرفت و تا قبل از دقیقه 46، 2 بار دروازه بلننسز فرو ریخت، با این حال هر دو گل که طارمی بطن آن حضور داشت، با تصمیم داور مردود اعلام شد؛ گل اول با حرکت طارمی و پاس او به دیاز و ضربه نهایی از اوانیلسون آفساید تشخیص داده شد و طارمی قبل از سوت سرانجام نیمه اول، گل مردودی دیگری را بعد از خط روی مدافع سفیدپوش به ثمر رساند.

پورتو در نیمه دوم به حملات خود ادامه داد و روی حرکت زیبای اوانیلسون به گل رسید تا خیلی زود از حریف پیش بیفتد و چند دقیقه بعد، در دقیقه 60 این مهدی طارمی بود که روی پاس عالی ویرا با استارتی سریع به درون محوطه جریمه و با ضربه سری در حال حرکت برای بار سوم دروازه بلننسز را باز کرد تا در مدتی کوتاه مزد حضور خود در زمین را بگیرد.

طارمی بعد از گل مثل بازی های قبلی به لوگوی پورتو بوسه زد و البته یار او در این شادی، لوئیس دیاز وینگر چپ اسپانیایی و ستاره این روزهای پورتو بود که امروز مارکا خبر داده گزینه جانشینی محمد صلاح در لیورپول است. دیاز که در این مسابقه هم روی فرم بود دقایقی بعد یک پنالتی به دست آورد که آن را هدر داد تا ستاره بازی کسی جز اوانیلسون نباشد که در دقیقه 82 با یک پرواز تماشایی گل سوم خود را هم وارد دروازه بلننسز کرد تا با یک هت تریک روزی رویایی را برای خودش رقم بزند و نشان بدهد این روزها در اوج آمادگی است.

درشبی که پورتو با نتیجه 4-1 تیم بلننسز را شکست داد مهدی طارمی زننده یکی از گل های تیم پیروز بود و با این گل شمار گل های خود را به عدد 10 رساند. او در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال بعد از داروین مهاجم بنفیکا که تا به این جای کار 14 گل زده، دیاز همبازی خود در تیم پورتو با 13 گل زده و ناوارو مهاجم تیم ژیل ویسنته با 13 گل زده نفر چهارم است. با توجه به اینکه موتور گلزنی او در هفته های اخیر روشن شده به نظر می رسد در هفته های آینده شانس زیادی برای صعود در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال خواهد داشت و پورتو این شانس را پیدا می نماید با گلزنی های مهدی طارمی دوباره تبدیل به تهاجمی ترین تیم لیگ برتر پرتغال گردد.

18 هفته از مسابقات لیگ برتر پرتغال سپری شده و پورتو با با 48 گل زده و 50 امتیاز صدرنشین بازی ها بشمار می رود. هم اکنون بنفیکا تهاجمی ترین تیم لیگ برتر پرتغال به شمار میرود به این خاطرکه در 18 هفته سپری شده از بازی ها دو گل بیشتر نسبت به پورتوو به ثمر رسانده است. فصل گذشته این تیم پورتو بود که با 76 گل زده عنوان برترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار داشت.

اما شمار خلق موقعیت گل به وسیله مهدی طارمی به عدد 6 رسیده است. بدین معنی که مهدی طارمی در 16 گل از 48 گل تیم پورتو تا هفته 18 بازی ها نقش مستقیم داشته است و به همین دلیل تاثیرگذارترین بازیکن تیم پورتو بشمار می رود. در تیم پورتو فابیو و ادمیلسون هر کدام 7 پاس گل داده اند و مهدی طارمی با 6 پاس گل بعد از این دو بازیکن برترین عملکرد را در تیم پورتو داشته است. به واقع اینروزها مهدی طارمی در پورتو مهاجمی است که هم گل می زند و هم گل می سازد.

ستاره کشورمان از ابتدا در ترکیب پورتو حضور نداشت ولی خیلی زود و در دقیقه 39 وارد بازی شد. او در دقیقه 61 با یک ضربه سر دروازه حریف را باز کرد تا مورد تمجید رسانه پرتغالی قرار گیرد. سایت noticiasaominuto (خبر در دقیقه) در مورد گل طارمی نوشت: یک گل دیگر از آبی پوشان با ناو هواپیمابر و با راهنمایی مهدی طارمی. بازیکن ایرانی گل سوم پورتو را به ثمر رساند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیروزی پرگل پورتو با گل زیبای طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی پرگل پورتو با گل زیبای طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید