وزیر صنعت از کاهش قیمت قطعات خودروهای داخلی اطلاع داد ، فراوری 5 مدل خودروی داخلی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرنگاران: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مهم ترین کار ما فراوری قطعات در داخل کشور است که حتماً منجر به کاهش قیمت خواهد شد.

وزیر صنعت از کاهش قیمت قطعات خودروهای داخلی اطلاع داد ، فراوری 5 مدل خودروی داخلی

به گزارش وبلاگ ساعتچی به نقل از ایرنا، رضا رحمانی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع وبلاگ ساعتچی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره افزایش قیمت قطعات خودرو در بازار گفت: این قطعات در گذشته یعنی تا سال 96 با ارز دولتی، سپس ارز آنها نیمایی و اکنون با ارز آزاد تامین می شوند که بخشی از موضوع افزایش قیمت به همین دلیل است.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال داخلی سازی قطعات خودرو هستیم، خاطر نشان کرد: معمولاً همه قطعات و کالاهای ساخت داخل با کاهش قیمت روبرو بوده اند چرا که قیمت فراوری در داخل کشور پایین تر و به صرفه تر است.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره اظهار نظر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن خودروسازی اظهار کرد: هر کس دوست دارد هر واژه ای به کار ببرد، در هر صورت اینکه صنعت ما به خصوص خودروسازی مانند صنایع دیگر مسائل و توانمندی هایی دارد، تردیدی نیست.

وزیر صنعت با اشاره به برنامه های در دست اجرا برای ساماندهی خودرو گفت: حق نداشتم اجازه دهم صنعت تعطیل گردد و ضروری است اصلاحاتی درباره آن انجام دهیم. تقویت ساخت داخل، اصلاح روابط با قطعه سازان، بهبود کیفیت و کمیت، واگذاری و انجام تعهدات گذشته جزو این برنامه بوده است.

فراوری 5 مدل خودروی داخلی

رحمانی درباره توقف چند مدل خودرو اعلام کرد: قرار است فراوری سه مدل خودرو یعنی پراید 111، 132 و 131 در دی، اردیبهشت و تیر ماه از رده خارج گردد. همچنین فراوری خودروی 405 جی ال ایکس بنزینی تا آخر سال جاری متوقف می گردد.

به گفته این مقام مسئول، حدود 18 هزار تعهد از گذشته باقی مانده که باید فراوری و به مردم تحویل داده گردد.

وی با بیان اینکه فراوری حداقل پنج خودروی جدید در برنامه است، توضیح داد: خودروی 301 فرانسه به دلیل خروج این شرکت به مرحله فراوری نرسید، تا آخر سال جاری با قطعه سازان پیگیر هستیم که بتوانیم آن را به خط فراوری برسانیم.

وزیر صنعت اعلام کرد: خودروسازی ما مسائل متعددی داشته و دارد که این مسائل در طول سالیان گذشته بوجود آمده است.

رحمانی با تاکید بر اینکه باید به شرایط موجود هم توجه کنیم، اضافه کرد: زمانی قطعات به راحتی وارد کشور می شد، اما اکنون هم واردات سیاست ما نیست و هم امکان آن سخت شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه های دیگر مانند پتروشیمی، پوشاک، لوازم خانگی، الکترونیک و فلزات برنامه های دست اجراست، اعلام کرد: مسائل صنعت خودرو باعث شده که بیشترین تمرکز وزارت صنعت بر حوزه خودرو و قطعه سازی باشد و هدف نهایی رضایت مردم است.

نمی خواهیم کار لبنیات به تعزیرات بکشد

وزیر صنعت در پاسخ به سوالی دیگر درباره افزایش قیمت لبنیات اعلام کرد: هر روزه 100 قلم کالای اساسی شامل لبنیات رصد می گردد. افزایش قیمت این محصول به دلایلی همچون افزایش قیمت شیر خام و همچنین افزایش قیمت سبوس مرتبط است.

وی ادامه داد: سازمان حمایت به این موضوع ورود نموده است. سال گذشته نیز چندین مورد به تعزیرات معرفی و نهایتاً مجبور به پرداخت جریمه شدند. تاکید داریم کار به اینجا نرسد و اگر مجور شدیم آن ها را به تعزیرات معرفی می کنیم.

رحمانی در پاسخ به اینکه آیا افزایش قیمت این محصول غیرقانونی است، گفت: سازمان حمایت باید در این زمینه اعلام نظر کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "وزیر صنعت از کاهش قیمت قطعات خودروهای داخلی اطلاع داد ، فراوری 5 مدل خودروی داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صنعت از کاهش قیمت قطعات خودروهای داخلی اطلاع داد ، فراوری 5 مدل خودروی داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید