وزیرانرژی روسیه: تحریم ایران بازار نفت را درابهام فرو برد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مسکو - خبرنگاران - وزیر نفت روسیه با بیان اینکه تاثیر تحریم نفت ایران از سوی آمریکا هنوز در بازار تعیین نشده و وضعیت مبهم است، خاطرنشان کرد: امکان دارد تا یک ماه آینده اوضاع تغییر کند.

وزیرانرژی روسیه: تحریم ایران بازار نفت را درابهام فرو برد

به گزارش روز پنجشنبه وبلاگ ساعتچی، الکساندر نوواک شرح بیشتری در خصوص تغییرات احتمالی در بازار نفت در پی تحریم ایران نداد با این حال گفت: اعضای اوپک پلاس (کشورهای عضو اوپک و فراوری نمایندگان غیراوپکی) هنوز نمی دانند که تشدید تحریم ها در خصوص ایران چه تاثیری بر بازار جهانی نفت می گذارد.

وی ادامه داد: هر روز تعرفه های جدید وضع می گردد و ابعاد جنگ های تجاری گسترش می یابد و این عوامل بر پیش بینی های مصرف نفت در سطح جهانی تاثیر گذار است.

وزیر انرژی روسیه این را هم گفت که وضعیت ایران، ونزوئلا و لیبی بطور کامل معین نیست. به رغم اینکه تحریم هایی وضع شده است اما در زمان حاضر نمی دانیم که این تدابیر چه تاثیری بر همکاریهای بین کشورها می گذارد.

وزیر انرژی روسیه گفت: بطور کامل نمی دانیم که خریداران نفت چگونه رفتار می نمایند؛ تصمیم نهایی در خصوص سطح فراوری اوپک پلاس در جریان نشست اوپک در روزهای 25 و 26 ماه ژوئن آینده (4 و 5 تیر ماه) گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: در آن اجلاس اوضاع جاری و آینده بازار نفت را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

آمریکا اخیرا در اقدامی غیرقانونی دست به تحریم نفتی ایران زده است تا با افزایش فشارها بر ملت ایران، به خیال خود تهران را مجبور به پذیرفتن تصمیمات تحمیلی خود کند.

اروپام*391*1346*

منبع: ایرنا

به "وزیرانرژی روسیه: تحریم ایران بازار نفت را درابهام فرو برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرانرژی روسیه: تحریم ایران بازار نفت را درابهام فرو برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید