معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در شیوع هر بیماری مثلث شومی به نام اضطراب ، شایعه و کم اطلاعی حاکم است که ضرورت دارد همه ما با نگاهی متفاوت و با کنترل شرایط روانی جامعه از نگرانی های مردم در این خصوص کاسته و در مقابل، آموزش و اطلاع رسانی گسترده را جدی بگیریم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در نشست شورای اداری ایرانشهر با اشاره به شیوع کرونا ویروس در کشور گفت : کرونا ویروس سالهاست که در علم پزشکی شناخته شده است و آگاهی در مورد آن وجود دارد.

وی اضافه نمود : سال 2003 این ویروس خود را در غالب بیماری سارس نشان داد و در سال 2012 نیز در غالب بیماری تنفسی دیگری با نام مرس و امروز نیز با نام کرونا ویروس جدید و یا کویید 19 جهش یافته نمایان شده است.

دکتر دادگر گفت: گند زدایی مدارس و وسائط نقلیه حمل و نقل عمومی باید انجام پذیرد، دقت گردد نازل های پمپ بنزین عامل شیوع این ویروس در سطح گسترده هستند که باید روشی برای جلوگیری از این طریق تدبیر گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به موارد مثبت در سطح استان و جنوب استان گفت : راه های انتقال این بیماری بسیار ساده است ، لذا مردم با سفر به مناطق آلوده جنوب استان سلامت خود را به خطر نیندازند.

وی گفت : دو پایگاه بهداشتی در مبادی ورودی شهر چابهار پیش بینی شده است که از اوایل هفته آینده فعال خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید