مرزبانی زیستی در چهارمین کارگاه پدافند غیر عامل آنالیز شد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، در این کارگاه آموزشی که با حضور سردار علی مهدی پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور و محمد کریمی پور معاون این قرارگاه و مدیران کل معاونت گردشگری و میراث فرهنگی کشور در روز چهارشنبه 9 مهرماه 99 برگزار گردید، مطالعه و شناسایی انواع تهدیدهای زیستی، پایش و تشخیص آن قبل از وقوع همه گیری ها، معین منشأ آلودگی و راهنمایی و کنترل منابع و امکانات در مناطق آلوده یا در معرض آلودگی آنالیز شد.

مرزبانی زیستی در چهارمین کارگاه پدافند غیر عامل آنالیز شد

سردار علی مهدی پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور در این نشست با اشاره به تصویب سند پدافند زیستی کشور و لزوم توجه به مرزبانی زیستی از تهیه سند آیین نامه اجرایی پدافند غیرعامل مرزبانی زیستی با هدف هدفمند و نظام مندکردن فعالیت های مرزبانی زیستی به منظور مدیریت و کنترل تهدیدهای زیستی، و پایش تخصصی واردات و صادرات دارای عوامل تأثیرگذار بر سلامت جامعه، شناسایی و پیش آگاهی از تهدیدهای زیستی، تدوین الزامات کاهش آسیب پذیری زیستی در برابر تهدیدها و ... خبرداد.

او راهنمایی، راهبری، سامان دهی، هماهنگی و هم افزایی امور پدافند زیستی بین دستگاه های اجرایی در راستای رصد، پایش، مراقبت، کنترل، تشخیص و مدیریت تهدیدهای زیستی در مرزهای هوایی، زمینی، دریایی در چارچوب سیاست ها و اقدامات قرارگاه و... را از جمله مأموریت های مطرح شده در این آیین نامه بیان کرد.

محمد کریمی پور معاون قرارگاه پدافند زیستی کشور نیز در این کارگاه تهدید زیستی را هر نشانه، رویداد یا حادثه طبیعی یا غیر طبیعی با استفاده از عوامل زیستی که موجب تضعیف و نابودی سرمایه های انسانی و یا آسیب های مالی به وسیله تخریب و نابودی سرمایه های زیستی در کشور می گردد، برشمرد.

او در این نشست با ارائه تعاریف تهدید، حوادث طبیعی زیستی، تروریسم زیستی، جنگ زیستی، بحران زیستی، پدافند زیستی، سرمایه ملی زیستی وآسیب پذیری زیستی پرداخت و مکان و گستره تهدیدهای زیستی را شامل جهانی، ملی، منطقه ای، محلی، سازمانی و فردی به ارائه اقدامات انجام گرفته در این حوزه و فعالیت های پس از مواجهه با ویروس کووید 19 پرداخت.

در انتها این نشست مقرر شد، با توجه به اهمیت پدافند زیستی جلسات منظم و هفتگی بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مسئولان سازمان پدافند غیرعامل در حوزه زیستی برگزار گردد.

منبع: گردشبان

به "مرزبانی زیستی در چهارمین کارگاه پدافند غیر عامل آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبانی زیستی در چهارمین کارگاه پدافند غیر عامل آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید