فعالسازی حالت ناشناس در گوگل مپس برای دستگاه های اندرویدی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، اوایل ماه جاری بود که گوگل خاطرنشان کرد حالت ناشناس جدید در برنامه گوگل مپس شروع به کار نموده است.

فعالسازی حالت ناشناس در گوگل مپس برای دستگاه های اندرویدی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، بعضی مواقع کاربران دوست ندارند که تاریخچه جست وجو و یا مکان هایی که رفته اند، در برنامه گوگل مپس تعیین باقی بماند. گوگل اعلام نموده این ویژگی به دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید هم اضافه شده است.

روند توسعه این ویژگی با جدیت در حال پیگیری است. البته قابلیت پشتیبانی این ویژگی در سیستم عامل iOS هم به زودی به دستگاه های اپل اضافه خواهد شد.

کاربرانی که قصد دارند این ویژگی را در برنامه گوگل مپس دستگاه های خود فعال نمایند، باید این اقدامات را انجام دهند:

ابتدا برنامه گوگل مپس را باز نمایند، سپس روی تصویر پروفایل خود ضربه بزنند و وضعیت حالت ناشناس(Incognito mode) را فعال نمایند.

البته باید گفت این ویژگی چیزی نیست که بتوان تمام مدت از آن استفاده کرد، زیرا باعث می گردد بعضی از ویژگی های دیگر برنامه غیرفعال شوند.

با فعال کردن این ویژگی، مکان هایی که کاربر می رود، در قسمت تاریخچه موقعیت مکانی ذخیره نمی گردد، جست وجوهای کاربر در حساب کاربری وی ذخیره نمی گردد و همچنین برنامه از اطلاعات کاربر خود برای شخصی سازی تجربه استفاده نمی کند.

نکته جالب توجه اینجاست که حتی با این حال هم امکان ردیابی از این کاربر به وسیله برنامه هایی دیگر همچون دستیار گوگل وجود دارد.

این وضعیت مانند حالت ناشناس گوگل کروم بوده ولی امنیت آن بیشتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالسازی حالت ناشناس در گوگل مپس برای دستگاه های اندرویدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالسازی حالت ناشناس در گوگل مپس برای دستگاه های اندرویدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید