طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، طبق گزارشی نو به نظر می رسد شرکت بورینگ ایلان ماسک قصد دارد به جای حمل و نقل انسان وارد حوزه باربری محموله ها شود و برای این منظور تونل های عریض تر حفر خواهد کرد.

طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد

به نظر می رسد تونل های مخصوص حمل و نقل بورینگ کمپانی عملیاتی نشده و درنتیجه طرح ایلان ماسک تغییر خواهد کرد.

به همین خاطر بلومبرگ به اسنادی دسترسی یافته که نشان می دهد شرکت بورینگ ایده ای برای حفر تونل های باربری با عرض 21 فوت را ارائه کرده است. چنین عرضی معادل 2 برابر عرض تونل هایی حفر شده این شرکت است.

به این ترتیب عرض تونل ها به اندازه ای خواهد بود که در آن دو کانتینر بارگیری کنار هم جای می گیرند. محموله های بار روی ابزار باربری قرار می گیرند که با باتری کار می کنند و در حقیقت طبقه هایی متحرک هستند.

البته هنوز کاملاً مشخص نیست چه تعداد مشتری احتمالی در این ایده شراکت می کنند. طبق اطلاعات موجود شرکت بورینگ تصمیم دارد از ایده تونل های باربری حمایت کند که به کاهش ترافیک جاده ها در منطقه منجر می شوند.

چنین طرحی در حقیقت یک بندر در خشکی است که شرکت ها از مدت ها قبل ایده آن را بررسی می کنند.شرکت بورینگ از آغاز تأسیس خود پروژه باربری را در نظر داشت. بنابراین تلاش مذکور بیشتر تغییر در تمرکز فعالیت های شرکت است. همچنین حفر تونل های عریض تر برای باربری به شرکت بورینگ کمک می کند مشتریان بیشتری گرد خود جمع کند.

از سوی دیگر به نظر می رسد تغییر برنامه های بورینگ واکنشی به استقبال اندک از طرح حمل ونقل شرکت بورینگ باشد. این استارت آپ ایلان ماسک در سال 2018 میلادی اجرای طرح خود در لس آنجلس را متوقف کرد. زیرا شکایتی از شرکت به دلیل تأثیر آن روی محیط زیست اجرا شده بود.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید