درمان 6 دقیقه ای برای بهبود آلزایمر و پارکینسون

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نتایج تحقیق تازه نشان می دهد که درمان با نور مادون قرمز که فقط چند دقیقه در روز طول می کشد می تواند به بیماران مبتلا به زوال عقل و سایر اختلالات مغزی یاری کند و حافظه و حرکت آنان را بهبود بخشد. این درمان با استفاده از کلاه ایمنی خاص می تواند یک درمان موفقیت آمیز برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، آسیب های مغزی یا بیماری نورون های حرکتی نیز باشد.

درمان 6 دقیقه ای برای بهبود آلزایمر و پارکینسون

به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه دورهام انگلیس دریافتند که این درمان، حافظه، عملکرد حرکتی و مهارت های پردازشی را بهبود می بخشد. این گروه می گوید: این درمان به افزایش جریان خون در مغز یاری و در نتیجه رگ های خونی را باز می نماید تا اکسیژن بیشتری به ماده سفید در عمق مغز برسد.

در حال حاضر، این فناوری تازه مقرون به صرفه قیمت نیست و هزینه هر کلاه ایمنی 7250 پوند (9953.52 دلار) است. بیماران می توانند با یاری این کلاه درمان ها را در خانه انجام دهند. یکی از شرکت کنندگان سالم در آزمایش، بدون سابقه بیماری مغزی می گوید: استفاده از کلاه ایمنی آسان است. او کلاه ایمنی را به مدت سه ماه استفاده نموده و طی آن 6 دقیقه صبح و 6 دقیقه شب گاهی هنگام تماشای تلویزیون، آن را بر سر گذاشته است.

کلاه ایمنی چگونه کار می نماید؟

دانشمندان قبل و بعد از درمان، آزمون های کلامی، حافظه و مهارت های حرکتی را روی شرکت کنندگان انجام دادند. این کلاه ایمنی با ارسال نور مادون قرمز از 14 مجموعه نور LED خنک کننده به عمق مغز در طول موج بین 1060 تا 1080 نانومتر کار می نماید.

دانشمندان شرح دادند که در طول هر چرخه درمانی 1368 ژول انرژی به جمجمه می رسد. این امر به فراوری بیشتر انرژی شیمیایی مورد احتیاج برای تقویت واکنش های بیوشیمیایی سلول ها یاری می نماید و به نوبه خود منجر به افزایش سطح یک ترکیب آلی به نام آدنوزین تری فسفات (ATP) می گردد که در بیماران زوال عقل به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد. ATP انرژی را برای پیشبرد فرایند های سلول های زنده فراهم و به ترمیم سلول های عصبی یاری می نماید.

چرا نور مادون قرمز برای مغز مفید است؟

هر 14 شرکت کننده به عنوان بزرگسالان سالم بالای 45 سال در آزمایش شرکت کردند و کارشناسان معتقدند این درمان نوآورانه می تواند به کسانی که از تعدادی از بیماری های ناتوان کننده مغز رنج می برند یاری کند. محققان هیچ عارضه جانبی نامناسبی در استفاده از کلاه ایمنی مشاهده نکردند.

محققان اظهار کردند: ما نشان دادیم که به نظر می رسد بهبود های واقعی در حافظه و سایر فرآیند های عصبی برای افراد سالم زمانی است که مغز آنان در طول موج مشخصی از نور مادون قرمز قرار می گیرد و برای مدت کوتاهی ثابت است. در حالی که این تحقیق یک مطالعه آزمایشی محسوب می گردد و تحقیقات بیشتری مورد احتیاج است، نشانه های امیدوارکننده ای وجود دارد که نشان می دهد درمان با نور مادون قرمز برای افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند نیز مفید خواهد بود و این ارزش آنالیز دارد.

ما و همکاران آمریکایی خود اخیرا یک مطالعه بالینی مستقل تازه منتشر کردیم که اولین شواهد را برای بهبود عمیق و سریع عملکرد حافظه در زوال عقل ارائه می دهد. ما می دانیم که نور مادون قرمز با طول موج های خاص می تواند به کاهش آسیب سلول های عصبی، بار آمیلوئید و کاهش جریان خون در مغز یاری کند که در افراد مبتلا به زوال عقل شایع است بنابراین آیا می توان از آن به عنوان یک روش درمانی چند حالته تغییر بازی استفاده کرد؟ این روش می تواند یک استراتژی تازه برای اصلاح بیماری زوال عقل ارائه دهد، با این پتانسیل که می تواند بسیاری از مسائل جدی افراد مبتلا و زحمت مراقبان آن ها را کاهش دهد.

نتایج این تحقیق در نشریه Photobiomodulation، Photomedicine و Laser Surgery منتشر شده است.

منبع: فرارو

به "درمان 6 دقیقه ای برای بهبود آلزایمر و پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان 6 دقیقه ای برای بهبود آلزایمر و پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید