حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است

به گزارش وبلاگ ساعتچی، تهران (پانا) - حداد عادل با اشاره به اینکه حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است، اعلام کرد رشته مدیریت میراث فرهنگی از جنبه راهبردی اهمیت به سزایی دارد و موضوع حفاظت از میراث فرهنگی را می تواند به یک وظیفه ملی و دینی تبدیل کند.

حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است

به گزارش ایلنا، جلسه 207 شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست غلامعلی حداد عادل به منظور ادامه آنالیز سرفصل های درسی برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد، در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

حداد عادل با اشاره به اینکه حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است، بیان نمود: رشته مدیریت میراث فرهنگی از جنبه راهبردی اهمیت به سزایی دارد و موضوع حفاظت از میراث فرهنگی را می تواند به یک وظیفه ملی و دینی تبدیل کند.

وی اضافه نمود: طراحی این رشته هم به راهبرد حفاظت از میراث فرهنگی یاری می نماید و هم می تواند مدیران عرصه میراث فرهنگی را در کشور تربیت کند و ذخیره ای برای کشور فراهم بیاورد.

در ابتدای این جلسه خداداد حسینی تغییرات و اصلاحات برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد را شرح داد و نیز گزارشی از فعالیت های کارگروه در این زمینه به اعضای شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد و در ادامه آقای دکتر پورفرج شرحات تکمیلی و جزئیات رسیدگی به برنامه را در گزارشی کوتاه ارائه کرد.

لازم به ذکر است؛ در جلسه 207 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، سرفصل های درسی برنامه مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد به اتفاق آراء به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ میراث فرهنگی یک وظیفه دینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید