جزئیات دیدار اخیر روحانی و پوتین؛ همکاری های دوجانبه و حجم مبادلات بین دو کشور افزایش می یابد

گروه استان ها ـ سفیر روسیه در ایران دیدار روحانی و پوتین در حاشیه پنجمین دوره اجلاس سه جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه را منجر به افزایش همکاری های دوجانبه دانست.

جزئیات دیدار اخیر روحانی و پوتین؛ همکاری های دوجانبه و حجم مبادلات بین دو کشور افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران از رشت، لوان جاگاریان امروز در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به تمایل استاندار آستراخان برای توسعه روابط با گیلان گفت: پیشنهادات کتبی در رابطه با توسعه همکاری های متقابل در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل، گردشگری، اقتصادی و کشاورزی به سفارت روسیه داده شد.

سفیر روسیه در ایران با ابراز امیدواری از توسعه هرچه بیشتر روابط بین این دو کشور گفت: سطح روابط سیاسی ایران و روسیه قابل قبول و خوب است اما بایستی برای ارتقای بیشتر روابط تجاری خود اقدامات بیشتر و مؤثرتری انجام دهیم.

وی به افزایش 17 درصدی حجم تبادل کالا بین ایران و روسیه ظرف شش ماه نخست امسال اشاره و شرح داد: امیدوارم نشست دوجانبه ای که قرار است بین رؤسای جمهور ایران و روسیه در آنکارا برگزار شود، افزایش روابط دو کشور را در پی داشته باشد.

جاگاریان دیدار روحانی و پوتین در حاشیه پنجمین دوره اجلاس سه جانبه سران ایران،ترکیه و روسیه را منجر به افزایش همکاری های دوجانبه دانست و عنوان داشت: در دیدار وزیر نیروی ایران با همتای روسی خود، در رابطه با گسترش روابط و افزایش حجم مبادلات بین دو کشور گفت وگو شد.

سفیر روسیه در ایران تحریم ها را مختص ایران ندانست و اعلام نمود: تحریم های ظالمانه و غیرقانونی شامل روسیه نیز شده و ما همانند گذشته در کنار ایران می ایستیم و این دست اقدامات را محکوم می کنیم.

وی از آمادگی روسیه برای صادرات گندم و گوشت قرمز به ایران خبر داد و افزود: امکان اجاره زمین در روسیه برای کشاورزان ایرانی و تولید محصول و صادرات به ایران یا فروش به روسیه وجود دارد اما بخش خصوصی در این زمینه نقش اساسی ایفا می کند و باید از آن حمایت کرد.

ش

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جزئیات دیدار اخیر روحانی و پوتین؛ همکاری های دوجانبه و حجم مبادلات بین دو کشور افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دیدار اخیر روحانی و پوتین؛ همکاری های دوجانبه و حجم مبادلات بین دو کشور افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید