توفان حاره ای شاهین در راستا سواحل جنوبی ایران؛ تخلیه روستاها

به گزارش وبلاگ ساعتچی، توجه به هشدار سطح قرمز دریایی و وقوع توفان حاره ای در دریای عرب که موجب ناپایداری های جوی و دریایی می گردد، مسئولان سواحل جنوبی ایران در آماده باش قرار گرفتند.

توفان حاره ای شاهین در راستا سواحل جنوبی ایران؛ تخلیه روستاها

به گزارش تسنیم، توفان حاره ای که از روز آدینه در اقیانوس هند پیش بینی شده است در جهت سواحل جنوبی ایران در حرکت است هر چند که به گفته رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس، تاثیر توفان حاره ای بر سواحل هرمزگان اندک خواهد بود.

اما مسئولان مرتبط تاکید دارند که تمهید های لازم به خصوص به وسیله شناور های سبک بایستی از روز آدینه تا دو شنبه هفته آینده باید رعایت گردد و قطعا تاثیر های این توفان حاره ای بر سواحل استان سیستان و بلوچستان بیشتر از هرمزگان پیش بینی می گردد و بیشترین تاثیر را برای کشور های هندوستان و پاکستان خواهد داشت.

براساس پیش بینی ها، وقوع توفان در سواحل جنوبی کشور قطعی خواهد بود به طوری که توفان سنگینی به وقوع خواهد پیوست که تا به امروز سابقه نداشته و تمام سواحل مکران از چابهار تا تنگه هرمز را طی 4 روز دربر می گیرد.

به همین دلیل مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از تخلیه روستا های در معرض خطر شرق هرمزگان اطلاع داد و گفت: فرماندار جاسک هم اکنون در حال بازدید روز روستا های ساحلی این شهرستان است و درصورتی که روستایی را در معرض خطر بالا آمدن سطح آب دریا یا سیلاب تشخیص دهد به فوریت دستور تخلیه آن را صادر می نماید.

وی ادامه داد: بعلاوه شناور ها اجازه تردد در دریای عمان را نداشته و بایستی تا اطلاع بعدی در ساحل پهلو بگیرند و دریا بسته شده است.

وی با تاکید بر اینکه هشدار سطح قرمز برای شرق هرمزگان صادر شده است، اضافه نمود: این سطح هشدار برای مقابله و اقدام است و همه تدابیر لازم به منظور کاستن از اندازه خسارت های احتمالی بایستی در سریع ترین زمان ممکن عملیاتی گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه نمود: ستاد های بحران شهرستان های شرق هرمزگان از روز گذشته فعال شده اند و این شهرستان های درحالت آماده باش قرار دارند.

منبع: فرارو

به "توفان حاره ای شاهین در راستا سواحل جنوبی ایران؛ تخلیه روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفان حاره ای شاهین در راستا سواحل جنوبی ایران؛ تخلیه روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید