تاکید حناچی بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی

به گزارش وبلاگ ساعتچی، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران در بازدید از نمایشگاه های عطر سیب و زنان و فراوری ملی بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در فراوریات فرهنگی تاکید نمود.

تاکید حناچی بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه بازدید سرزده خود از دو نمایشگاه عطر سیب و زنان و فراوری ملی، عصر آدینه هشتم شهریور گفت: سال جاری در هفدهمین نمایشگاه عطر سیب سعی شده است تا به تأسی از اخلاق حسینی مخاطب این رویداد مهم مردم شهر تهران باشند.

او ادامه داد: در نمایشگاه عطر سیب سال جاری علاوه بر خدماتی که قبلا به هیات های مذهبی ارائه می شد، نوآوری در فرهنگ عاشورایی ایجاد شده است.

شهردار تهران با اشاره به یاری هایی که به هیات های مذهبی می گردد، اعلام کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است تا بخشی از اقلام مصرفی هیات های مذهبی مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی، در فروشگاه های شهروند و اتکا و میادین میوه و تره بار عرضه گردد.

حناچی با بیان این که شهروندان تهرانی ضمن بازدید از دو رویداد عطر سیب و زنان و فراوری ملی می توانند اقلام فرهنگی مورداحتیاج خود تا لباس و پوشاک ویژه ایام ماه محرم و سایر روزهای سال را تامین نمایند، یادآور شد: باید کوشش کنیم تا فرهنگ عاشورایی را در بخش فراوریات فرهنگی به ویژه نرم افزاری بیشتر مورد توجه قرار دهیم چرا که این احتیاج به شدت احساس می گردد.

حناچی در انتها بازدید از نمایشگاه عطر سیب در بخش چایخانه حسینیه حاضر شد و در نذر شستن ظروف عزادارن حسینی شرکت کرد.

در ادامه شهردار تهران ضمن بازدید از پانزدهمین رویداد کارآفرینی زنان و فراوری ملی گفت: اعتقاد داریم برگزاری نمایشگاه زنان و فراوری ملی می تواند به معرفی بانوان کارآفرین در حوزه کسب و کار یاری شایانی کند.

او اضافه کرد: به دلیل نگاهی که مسئولان اتاق اصناف در برگزاری این رویداد فرهنگی، اجتماعی و مالی داشتند و محدودیت هایی که برای حضور برندهای فراورینماینده داخلی ایجاد نموده بودند، نمایشگاه این دوره با محدودیت برگزار می گردد.

حناچی اعلام کرد: اعتقاد داریم در درجه اول زنان سرپرست خانوار و در گام بعدی تمام فراوری نمایندگان لباس و پوشاک برای ورود و حضور در بازارهای داخلی باید مورد حمایت قرار گرفته و فراوری ملی رونق لازم را داشته باشد.

شهردار پایتخت با اشاره به اختصاص 15 غرفه به هموطنان سیل زده استان گلستان در نمایشگاه زنان و فراوری ملی گفت: حضور زنان کارآفرین استان گلستان از جمله ویژگی های این دوره از نمایشگاه است و باید اطلاع رسانی به گونه ای باشد تا هموطنان گلستانی که در شهر تهران به سر می برند، از حضور وبلاگ ساعتچیان خود در این نمایشگاه آگاه شده و برای بازدید به این مجموعه مراجعه نمایند.

او همچنین تاکید نمود: حضور مددجویان سازمان بهزیستی در پانزدهمین نمایشگاه زنان و فراوری ملی نیز اتفاق مبارکی است که نشان می دهد شعار تهران شهری برای همه به یک واقعیت تبدیل شده است. مدیریت شهری تمام کوشش خود را دارد تا پایتخت را به شهری زیست پذیر برای تمام اقشار جامعه به ویژه معلولان و کم توانان تبدیل کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تاکید حناچی بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید حناچی بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید