بی احترامی جانسون به ماکرون در الیزه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، رویترز عکس و فیلم این حرکت غیرمعمول دیپلماتیک را با عنوان احساس بودن در خانه خود منتشر نموده است.

بی احترامی جانسون به ماکرون در الیزه

این خبرگزاری، درباره این رفتار بوریس جانسون نخست وزیر محافظه کار انگلیس نوشت: بوریس جانسون که هرگز در دوره حیات سیاسی خود از دلقک بازی شرم ننموده، در زمان حضور وبلاگ ساعتچی در یکی از اتاق های کاخ الیزه با آن ها شوخی می کرد و برای مدت کوتاهی پای خود را روی یکی از میزها دراز کرد.

دقایقی پیش از ثبت این بی نزاکتی سیاسی، امانوئل ماکرون ضمن رد تجدید نظر کلی در توافق برگزیت تاکید نموده بود که مدت زیادی تا مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی نمانده است.

این ماجرا در شبکه های اجتماعی و رسانه های فرانسه به شدت جنجالی شده است. در حالی که بسیاری از کاربران به ویژه در توییتر این حرکت بوریس جانسون را توهین به فرانسه و ماکرون دانسته اند، روزنامه پاریزین (نزدیک به راست های میانه روی فرانسه) ماجرا را به نقل از تام راینر، خبرنگار اسکای نیوز به شکل دیگری روایت نموده است. بنا بر این روایت، ماکرون در همان زمان شرح می داده که با توجه به اندازه این میز عسلی می توان پا را روی آن دراز کرد. نخست وزیر بریتانیا هم بلافاصله پس از شنیدن این جمله، پایش را برای لحظاتی روی میز می گذارد. پاریزین نتیجه گرفته که این حرکت توهین آمیز نبوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بی احترامی جانسون به ماکرون در الیزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی احترامی جانسون به ماکرون در الیزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید