بنی تمیم: برای حفظ نخبه های ورزش باید دنبال راهکار بود، سازمان ها زیر بار استخدام قهرمانان نمی فرایند

به گزارش وبلاگ ساعتچی، مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش گفت: نمی خواهم نیمه خالی لیوان را ببینم، ولی باید واقعیت ها را گفت و دنبال راه چاره بود که نخبه های مان را حفظ کنیم و آنها را از دست ندهیم.

بنی تمیم: برای حفظ نخبه های ورزش باید دنبال راهکار بود، سازمان ها زیر بار استخدام قهرمانان نمی فرایند

حمید بنی تمیم در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ساعتچی، درباره دست فروشی محسن مدهنی قهرمان اندیمشکی کشتی فرنگی گفت: در نگاهی کلی به این موضوع، باید توجه داشته باشیم که دستگاه ورزش و زیر مجموعه اش و بالاتر از آن، دولت و مجلس باید نگاهی جدی تر به نخبه های ورزشی کشور داشته باشند و این نگاه ویژه شامل حال مربی، ورزشکار، داور و پیشکسوتان مان می شود. نمی خواهم بگویم در این حوزه ها هیچ کاری نشده و قانون استخدام قهرمانان، معافیت از خدمت و ادامه تحصیل و تخفیف شهریه به نظر من اقدامات خوبی بوده که اجرا شده، اما به اعتقاد من جا دارد با دقت و جدیت بیشتری این موضوعات ادامه پیدا کند که جا نمانیم.

وی ادامه داد: شاید امسال و سال گذشته استثنا بود و این مباحث در رابطه با سکه ها و جوایز پیش آمد که دلیلش تورم و مسائل اقتصادی بود. البته نمی خواهم نیمه خالی لیوان را ببینم ولی باید واقعیت ها را گفت و دنبال راه چاره بود که نخبه های مان را حفظ کنیم و آنها را از دست ندهیم.

سرپرست پیشین فدراسیون کشتی تاکید کرد: من چند پیشنهاد داشتم؛ یکی اینکه آن آیین نامه و تجلیل ها که تا الان وجود داشته، با دقت بیشتری پیگیرش باشیم که هم در زمان خودش انجام شود و هم متناسب با شرایط موجود باشد. ضمن اینکه رشته های ورزشی با هم متفاوت هستند و اینها باید تخصصی تر در بحث تخصیص جوایز مورد توجه قرار گیرند. البته آیین نامه استخدامی می آید و خیلی از دستگاه ها زیر بار این نمی فرایند که قهرمانان ما را استخدام کنند که البته این هم باید دید دلیل خاصی دارد یا کم کاری و سوء سابقه ای که قهرمانان در استخدام های قبل داشتند باعث شده چنین موضعی را سازمان ها بگیرند. به هرحال باید جوری باشد که حرف دو طرف را شنید و برایش راه چاره تخصصی پیدا کرد.

بنی تمیم با تاکید بر اینکه می شود قهرمانان را متناسب با توان و تخصص شان استخدام کرد، گفت: سازمان ها باید ورزشکار را متناسب با تجربه و شیوه زندگی اش به کار بگیرند و آن سازمان هم می تواند بسته به شرایط قهرمان، از او در بخشی که تخصصش را دارد، استفاده کند. مثلا در باشگاه و امر ورزش آن سازمان از او بهره برد و یا بر اساس تحصیلاتش از او استفاده کرد چون امروز قهرمانان ما در رشته های غیر ورزشی هم تحصیل می کنند.

قهرمان سابق کشتی فرنگی استان خوزستان همچنین در مورد پیگیری شرایط محسن مدهنی کشتی گیری که اقدام به دست فروشی کرده، شرح داد: من صبح روز گذشته (دوشنبه) با او صحبت کردم که گفت 6 ماه است خدمتش تمام شده و دنبال کار است. او برای پوشش هزینه هایش نیاز به شغل دارد. سنی هم ندارد، در رده سنی جوانان کشتی می گیرد. اتفاقاتِ این چنینی زیبنده ورزش ما نیست و باید با نگاهی تخصصی تر و قوانینی که الزام اجرا داشته باشند، کنار قهرمانان مان باشیم. علاوه بر این من فکر می کنم برای قهرمانان المپیک، جهان، بازی های آسیایی و آسیایی بزرگسالان ما برنامه داریم و جوایزی به آنها تعلق می گیرد اما برای سایر قهرمانان رده سنی پایه باید فکر کرد. باید دستورالعملی در اختیار باشد که جایش در شورای ورزش استان است و استاندار، مدیرکل، فرماندار و شهرداری متناسب با تخصص آن ورزشکار و مدالی که کسب کرده، دستورالعملی برای حمایت از قهرمان داشته باشند که سلیقه ای هم عمل نشود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ ساعتچی بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بنی تمیم: برای حفظ نخبه های ورزش باید دنبال راهکار بود، سازمان ها زیر بار استخدام قهرمانان نمی فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنی تمیم: برای حفظ نخبه های ورزش باید دنبال راهکار بود، سازمان ها زیر بار استخدام قهرمانان نمی فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید