انواع بوت های مردانه

به گزارش وبلاگ ساعتچی، بوت های مردانه بیش از آنچه که فکرش را می کنید، کاربردی است و به سادگی با لباس های مختلف ست می شود.

انواع بوت های مردانه

آقایان مدت هاست که از انواع بوت استفاده می کنند اما نه به عنوان کفش یا چکمه ای صرفا کاربردی. امروزه استفاده از بوت های مردانه برای ساخت استایلی منحصر به فرد، به شکل روز افزونی در حال توسعه است. در ادامه با وبلاگ ساعتچی همراه باشید.

مدل بوت های مردانه چلسی

بوت کلاسیک چلسی در دوران ملکه ویکتوریا، توسط کفش سازان ویکتوریایی ساخته شد. این مدل بـه سال ها قبل بازمی شود، اما همچنان طرفداران خاص خود را دارد. یکی از علل شهرت این مدل کفش، تبلیغاتی بود کـه توسط گروه های مشهوری چون بیتلز و رولینگ استونز انجام شد. این مدل چکمه مردانه بسیار آسان و کاربردی است.

لژ بوت مردانه متفاوت بوده، از این رو اگر بـه دنبال کفشی آسان و اسپورت تر می شد، می توانید از مدل های بدون لژ آن استفاده کنید. بی شک چلسی یکی از بهترین انتخاب ها در بین بوت های مردانه اسـت. از آنجا کـه این چکمه ساده و بـه دور از جزییات طراحی شده، انتخاب خوبی هم برای موقعیت های رسمی و هم غیررسمی است. اگر می خواهید یک تیپ اسپورت بزنید، آن را به همراه یک کاپشن چرم و شلوار جین بـه تن کنید اما اگر هدف تان تیپی رسمی ست، کت و شلوار نیز گزینه مناسبی برای آن خواهد بود.

مدل بوت بروژ

بوت مردانه بروژ Brogue ابتدا در اسکاتلند و ایرلند ساخته شد کـه اساسا از پوست حیوانات تهیه می شدند. روی آنها روزنه های کوچکی تعبیه شده بود تا رطوبت قرار گرفته روی کفش را از بین ببرند اما بـه مرور این روزنه ها جنبه تزیینی پیدا کرد. بروژ بـه 2 دسته تقسیم می شود:

کفش های دربی با بال باز و کفش ها آکسفورد با بال های متصل بـه رویه. گرچه مدل کلاسیک آن با چرم قهوه ای درست شده اسـت اما اکنون در چندین رنگ قهوه ای، مشکی و جگری، سبک و جنس شامل براق و جیر نیز وجود دارند. کفش بروژ زمانی کفش های غیررسمی و بیرون شهری درنظر گرفته می شدند و برای مناسبت های رسمی قابل قبول نبودند اما اکنون، به دلیل تنوعی کـه در سبکهای مختلف آن بوجود آمده، در اغلب رویداد هـای رسمی نیز دیده می شوند. از این رو شـما می توانید آن رابا لباس های مختلفی از شلوار جین و پیراهن ساده یقه هفت گرفته تا شلوار و پیراهن کتان بـه تن کنید.

مدل بوت دربی

بوت های دربی Derby یک پدیده بـه نسبت جدید بـه حساب می آیند و شـما با خرید آنها می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. بی شک در کمد لباس هر آقایی یک جفت از این بوت ها دیده می شود.

این چکمه ها بـه طور سنتی با پنجه گرد و بندهای ثابت و چرم براق تولید می شوند. می توانید آن را با شلوار جین و پیراهن های چهارخانه بـه زیبایی ست کنید. اگرهم بـه دنبال تیپی برای موقعیت های رسمی تان می شد، آن رابا کت های فاستولی با فلانت بـه تن کنید. از آنجا کـه این بوت ها بـه رنگ های قهوه ای تیره و مشکی طراحی شده اند، بـه آسانی با هر رنگ لباسی جور در می آیند. اما بهترین ست ها برای آن شلوار کرم، کت چهارخانه و تی شرتی ساده اسـت.

مدل بوت چوکا

بوت های چوکا chukka امروزه از مشهور ترین و رایج ترین مدل های بوت محسوب می شوند کـه دلیل آن هم آسانی و شکیل بودن آنهاست. شاید بـه نظرتان ست کردن لباس با این مدل چکمه کمی سخت باشد اما اگر شلواری کـه بـه تن می کنید بـه گونه ای باشد کـه پاچه آن دقیقا تا روی کفش تان بیاید، بدانید کـه انتخاب درستی داشته اید.

این بوت های مردانه کـه در رنگ های قهوه ای مشکی طراحی شده، برای موقعیت های رسمی و محل کار، انتخاب بسیار مناسبی است. پیشنهاد مـا این اسـت کـه آن را به همراه یک شلوار جین مشکی و تیشرت سفید بـه همراه یک پیراهن خاکستری روی آن ست کنید.

مدل بوت کوهنوردی

اگر بـه دنبال چکمه ای برای ماجراجویی هایتان می شد، مـا بوت های کوهنوردی رابه شـما پیشنهاد می دهیم. این مدل بوت های مردانه سخت، مقاوم و بسیار کاربردی اند. از پوشیدن این کفش در موقعیت های رسمی یا حتی محل کار خودداری کنید.

از آنجا کـه این بوت ها تنها هنگام کوهنوردی و پیاده روی های سخت کاربرد دارند، برای ست کردن لباس هایتان با آن، بهتر اسـت کـه بـه دنبال لباس هایی آسان و اسپورت باشید. در فصل های سرد سال، از لایه لایه لباس پوشیدن نترسید. جنس های مختلف پارچه هم چیزی ا ست کـه می تواند بـه ظاهر شـما جذابیت بیشتری دهد.

مدل بوت های مردانه بایکر

بو ت های بایکر از بوت های مارلون براندو، هنرپیشه آمریکایی، الهام گرفته اسـت. گرچه این چکمه مردانه بـه چکمه های موتورسواری شباهت دارند اما امروزه برای موقعیت های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. شـما می توانید آن را با ژاکتی چرمی، تی شرتی ساده و شلوار جینی مشکی یا بـه همراه یک پالتوی بلند بـه تن کنید. این بوت های چرمی زیبا استایل شیک و زیبایی را به شـما خواهند بخشید.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی آشنایی با انواع تی شرت مردانه را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "انواع بوت های مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع بوت های مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید