انتقاد نماینده رشت به عملکرد دولت در نحوه تامین کالاهای اساسی مردم

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نماینده مردم رشت در مجلس تاکید نمود: انتظار داریم که دولت به تعهداتش عمل نموده و قیمت کالاهای اساسی مردم را کنترل کند.

انتقاد نماینده رشت به عملکرد دولت در نحوه تامین کالاهای اساسی مردم

به گزارش وبلاگ ساعتچی، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: ما در بودجه سال 98 مصوب کردیم که 14 میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی مردم تخصیص داده گردد. هم اکنون یک ماه گذشته است. سال گذشته دولت این ارز را گرفت و جز اینکه این پول را در جیب واسطه گران و دلالان بگذارد هیچ سودی به مردم نرساند. سال جاری نیز روش سال گذشته را تکرار می نماید. مردم ما در تهیه ارزاق خود یعنی مرغ، گوشت و حبوبات و بسیاری از کالاهای اساسی مشکل دارند.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: نمایندگان مجلس با حساسیت این بودجه را تصویب کردند. مبلغ آن هم بیش از 150 هزار میلیارد تومان می گردد. یعنی به هر ایرانی بیش از دو میلیون تومان می رسد اما دولت هیچ برنامه ای در خصوص این منابع ندارد. انتظار داریم که دولت به تعهداتش عمل نموده و کالاهای اساسی مردم را کنترل کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: علی رغم قول های داده شده بیش از 1,500 میلیارد تومان مطالبات بر حق فرهنگیان و بیش از 4,000 میلیارد تومان پاداش انتها خدمت آنها هنوز پرداخت نشده است. حداقل 1,500 میلیارد تومان را پرداخت کنید. دولت کل این 6,000 میلیارد تومان را به سال 98 موکول نموده است. با این کار بودجه آموزش و پرورش دچار تزلزل شده و باید منتظر اعتراض فرهنگیان باشیم.

نماینده مردم رشت در انتها تذکر خود خطاب به وزیر کشور گفت: بیش از 10 سال است که شهر رشت شهردار ندارد. مردم از این مشکل رنج می برند. لطفاً رسیدگی کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد نماینده رشت به عملکرد دولت در نحوه تامین کالاهای اساسی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نماینده رشت به عملکرد دولت در نحوه تامین کالاهای اساسی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید