ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشیدنی شیرین

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد مصرف نوشیدنی های قندی ممکن است منجر به افزایش خطر سرطان روده عظیم گردد.

ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشیدنی شیرین

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد مصرف نوشیدنی های قندی ممکن است منجر به افزایش خطر سرطان روده عظیم گردد.

مطالعه جدیدی که در ژورنال Gut منتشر شده، نشان داده است زنانی که در دوران بلوغ خود مقدار زیادی نوشیدنی شیرین مصرف نموده اند ، قبل از 50 سالگی در معرض خطر ابتلا به سرطان روده عظیم قرار دارند.

یک مطالعه جدید به راهنمایی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با قند و افزایش خطر ابتلا به سرطان روده عظیم در زنان زیر 50 سال را نشان داده است. یافته ها نشان می دهد که مصرف زیاد نوشیدنی های شیرین در دوران بلوغ (13 تا 18 سال) می تواند خطر بیماری را افزایش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف نوشیدنی های شیرین همچنین ممکن است منجر به نارسایی قلبی گردد؛ این مطالعه که در ژورنال Gut منتشر شده، حمایت بیشتری از کوشش های بهداشت عمومی است که مردم را به کاهش مصرف میزان قند ترغیب می نماید.

نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه واشنگتن می گوید: سرطان روده عظیم در عظیمسالان جوان نسبتاً نادر است، اما واقعیت این است که نرخ ابتلا به آن در طول سه دهه گذشته افزایش یافته و ما دلیلآن رانمی فهمیم؛ یک نگرانی عمده در زمینه بهداشت عمومی و از اولویت های پیشگیری از سرطان است.

به دلیل افزایش سرطان روده عظیم در سنین پایین، میانگین سن تشخیص سرطان روده عظیم از 72 سال به 66 سال کاهش یافته است.

مطالعات گذشته نشان داده، کیفیت پایین رژیم غذایی با افزایش خطر ابتلا به پیش سازهای اولیه سرطان روده عظیم مرتبط است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشیدنی شیرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشیدنی شیرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید