پیامرسان بلک بری برای همیشه تعطیل می شود

به گزارش وبلاگ ساعتچی به نقل از انگجت، پیام رسان بلک بری (BBM) در 31 ماه می سال جاری میلادی برای همیشه تعطیل می شود. هنگامی که شرکت اندونزیاییEtmek مدیریت آن را در 2016 میلادی بر عهده گرفت، این پیام رسان را به شکل یک اپلیکیشن با ویژگی های مدرن طراحی کرده بود تا بهتر بتواند با اپلیکیشن های چت محبوب رقابت کند.

پیامرسان بلک بری برای همیشه تعطیل می شود

اما متأسفانه تلاش های این شرکت نتوانست میان کاربران رغبتی به استفاده از BBM جدید ایجاد کند.

در بخشی از بیانیه شرکت Etmek آمده است: ما به آنچه که تا به حال ساخته ایم، افتخار می کنیم. اما به هر حال صنعت فناوری جاری است و با وجود تلاش های مضاعف ما کاربران به پلتفرم های دیگر کوچ کرده اند. از سوی دیگر جذب کاربران جدید نیز کار مسئله ای است.

یکی از دلایل شکست این پیام رسان آن بود که مملو از بازی، کانال های مختلف و تبلیغات بود. این ویژگی ها در نسخه شرکتی اپلیکیشن وجود ندارد. اکنون بلک بری تصمیم دارد پیام رسان رمزگذاری شده شرکتی BBMe را برای استفاده شخصی کاربران عرضه کند.

BBMe اکنون برای دستگاه های اندروید از جمله BlackBerry KEY2 Red Edition در پلی استور گوگل عرضه شده است. این اپلیکیشن به زودی در اپ استور اپل نیز عرضه خواهد شد. استفاده از این پیام رسان در سال اول رایگان است و پس از آن به ازای هر 6 ماه عضویت از کاربر 249 دلار هزینه دریافت می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیامرسان بلک بری برای همیشه تعطیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامرسان بلک بری برای همیشه تعطیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید