وب سایتی که سلفی کاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می نماید

به گزارش وبلاگ ساعتچی به نقل از فیوچریسم، گروهی از محققان دانشگاه MITو شرکت IBM وب سایتی به نام AIPortaits.com را راه اندازی نموده اند که سلفی های افراد را به یک نقاشی هنری عصر رنساس تبدیل می نماید.

وب سایتی که سلفی کاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می نماید

برای این منظور محققان یک شبکهgenerative adversarial را با 45 هزار پرتره از آثار هنری عصر رنسانس آموزش دادند. به گفته کارشناسان استفاده از این وب سایت بسیار ساده است. فرد تصویر خود را آپلود می نماید و در مرحله بعد وب سایت تصویر فرد را بر اساس استایل یکی از نقاشان عصر رنسانس به او نشان می دهد.

محققان سازنده این وب سایت تصمیم دارند با یاری این وب سایت و شیوه مذکور سیستم های هوش مصنوعی را ارتقا دهند. به عنوان مثال این سیستم هوش مصنوعی به ندرت تصاویری که در آنها فرد لبخند زده را بازسازی می نماید. این یک اشکال اصلی در سیستم هوش مصنوعی مذکور است.

در این وب سایت نوشته شده است: ما افراد را تشویق می کنیم از این وب سایت استفاده نمایند تا به این ترتیب سیستم هوش مصنوعی را ارتقا دهیم. به عنوان مثال سعی کنید در تصویر بخندید یا لبخند بزنید. اما در تصویر بازسازی شده لبخند شما دیده نمی گردد؟ دلیل این امر آن است که نقاشان به ندرت افراد با لبخند را طراحی می کردند زیرا در گذشته تصور می شد وجود لبخند حالت چهره را خراب می نماید. ناتوانی هوش مصنوعی برای بازتولید لبخند نکاتی را درباره تاریخ هنر به ما می آموزد.

جالب آنکه این وب سایت ادعا می نماید هرگونه تصویر آپلود شده در وب سایت، بدون ذخیره شدن، حذف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وب سایتی که سلفی کاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وب سایتی که سلفی کاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید