هشدار: قاشق پلاستیکی شما را مبتلا به تیروئید می نماید

به گزارش وبلاگ ساعتچی، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد پختن غذای گرم با قاشق، چنگال و کفگیر پلاستیکی منجر به انتقال مواد شیمیایی آنها به بشقاب غذای افراد می گردد.

هشدار: قاشق پلاستیکی شما را مبتلا به تیروئید می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد پختن غذای گرم با قاشق، چنگال و کفگیر پلاستیکی منجر به انتقال مواد شیمیایی آنها به بشقاب غذای افراد می گردد.

محققان که نسبت به استفاد از مواد پلاستیک در زمان طبخ غذا هشدار می دهند، تأکید می نمایند: پلاستیک ها سمی هستند و باعث بیماری کبدی و تیروئید می شوند.

محققان آلمانی که سرپرستی این پژوهش را برعهده داشتند، به مصرف نمایندگان هشدار داده اند که از ظروف موجود در مواد غذایی با حرارت 70 درجه سانتی گراد استفاده ننمایند.

به گفته کارشناسان علمی، مواد پلاستیکی حاوی ماده ایی به نام الیگومر هستند که در حرارت بالا خود را آزاد و مواد شیمایی منتشر می نمایند.

نتایج آنالیز ها به خوبی نشان داده است، در صورت بلع این ماده در دوزهای زیاد، الیگومر که ساخته شده توسط انسان است ممکن است باعث بیماری کبد و تیروئید ناباروری، سرطان و کلسترول بالا گردد.

بسیاری از ظروف پلاستیکی از مواد شیمیایی مصنوعی ساخته شده اند تا به اندازه کافی آن دوام بیاورند، در برابر دمای جوش مقاومت نمایند و از نظر چربی مقاوم باشند.

این اخطار توسط مؤسسه فدرال آلمان داده شده است؛ این مؤسسه همچنین به مردم هشدار داده است که غذای گرم را از تماس با وسایل پلاستیکی خود در امان نگه دارند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار: قاشق پلاستیکی شما را مبتلا به تیروئید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: قاشق پلاستیکی شما را مبتلا به تیروئید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید