منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می گردد

به گزارش وبلاگ ساعتچی، دکتر علی اکبر ولایتی روز دوشنبه در نشست خبری کرونا در سالن همایش بیمارستان مسیح دانشوری گفت: با توجه به تدابیری که برای کنترل این بیماری اتخاذ شده است، ظرف روزهای آینده خبرهای بهتری خواهیم داشت و جای نگری وجود ندارد.

منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می گردد

رییس بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با کرونا، گفت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مقابله با کرونا در کشور است.

ولایتی اظهار کرد: ویروس کرونا که اخیرا در کشور چین شیوع پیدا نموده، یک نوع بیماری عفونتی تنفسی محسوب می گردد که به سرعت شیوع پیدا می نماید و موجب می گردد که از مرزها به کشورهای دیگر برود و علت آن به دلیل تردد از چین به روسیه و کشورهای اطراف ایران است .

رییس بیمارستان مسیح دانشوری اضافه نمود: احتمال این که پزشکان بتوانند در داخل مرز کشورها، این ویروس را کنترل نمایند تا به سایر نقاط جهان نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در جهان شیوع پیدا می نماید. در ایران به تازگی این ویروس مشاهده شده که خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تدارکات لازم مهیا شده و در حال حاضر آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد.

دکتر ولایتی بیان کرد: با یاری وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات خیلی خوبی اجرا شده و به طور خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امکانات لازم را برای مبارزه با بیماری های عفونی از جمله کرونا در اختیار دارند.

وی اعلام نمود: بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری های عفونی و تنفسی است. کرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می تواند خدمات مورد نظر در مقابله با کرونا را ارائه کند. تعداد بستری های مشکوک به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری 104 نفر بوده که 50 درصد آنان بهبود کامل یافته و یا در حال بهبود هستند و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و کلیوی در این نوع ویروس آسیب پذیری بیشتری دارند.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مبارزه با کروناست و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم وجود دارد. اخیرا توسط کشورهای غربی برای ویروس کرونا تبلیغات سوء و هدفمند شده است و می خواهند ترس کاذب در مردم ایجاد نمایند اما بیمارستان های کشور از جمله مسیح دانشوری با همه امکانات جوابگوی بیماران مبتلا به کرونا هستند.

وی در ادامه تاکید نمود: ایران به طور شفاف موارد مبارزه با ویروس کرونا را به اطلاع مردم می رساند و اظهار نظر یک فرد منتسب به گروه پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری در فضای مجازی کذب است که با پخش کردن فایل صوتی به دنبال تخریب بیمارستان و تشویش اذهان عمومی بوده و لذا مردم نگران کرونا نباشند چرا که این بیماری سخت تر از آنفلوانزا نیست.

وی اضافه نمود: وزارت بهداشت و بیمارستان مسیح دانشوری به طور مستمر آمار و اطلاعات مربوط به کرونا را اطلاع رسانی می نمایند.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری اعلام نمود: در حال حاضر پزشکان ما در حال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند. در شهر قم، شاهد ثبات در بخش بیماران مبتلا به کرونا هستیم و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست و امیدواریم شاهد فرایند کاهشی بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشیم.

دکتر ولایتی ادامه داد: همه پزشکان با جان و دل در حال خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند و حتی دو نفر از آنان به ویروس کرونا مبتلا شدند. از کادر پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری تشکر ویژه می کنم که خطر می نمایند و با تمام وجود به مردم خدمت می نمایند. ما به دنبال سلامتی مردم عزیزمان هستیم و به طور شفاف مسائل را اعلام می کنیم و مردم به شایعات توجه ننمایند و نگران نباشند، ان شاءالله بر این بیماری مانند سایر بیماری های دیگر غلبه نموده و پیروز می شویم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید